Pravidelné cvičení nemá jenom jednu jedinou výhodu. Ano, říct „bye-bye kila“ je skvělý pocit. Máte pocit, že ta dřina se konečně vyplatila. To si ale neuvědomujete, že výhody z cvičení čerpáte od první hodinky v posilovně.

1. Lepší spánek

Když jsem se vrátila po delší době (po roce) k pravidelnému cvičení, prožila jsem dokonalou noc. Úplně celou jsem ji prospala. Někdo si nejspíš dokonalou noc představuje jinak, ale tělo potřebuje spánek stejně jako jídlo a vzduch. A můj spánek nebyl nikdy zrovna ideální. Probudit se 10 krát za noc není žádná slast a ten následující den tedy taky ne… Takže námaha ve fitku se mi okamžitě začala vyplácet.

2. Nálada

Určitě nespočítám na rukou mých ani rukou všech svých sousedů, kolikrát jsem šla cvičit se špatnou náladou. Během cvičení si mozek prý myslí, že bojujeme proti nepříteli (nebo před ním utíkáme…). Tělo proto vyplaví protein Brain-Derived Neurotrophic Factor, který způsobí, že se náš mozek resetuje. Špatná nálada je pryč a místo ní se objevuje radost. Osobně si tuto změnu nejvíc uvědomuji, když z posilovny odcházím. V šatně si obuji boty, stoupnu před elektronické posuvné dveře, zazvoním na zvonek a magické dveře se začínají otevírat – vcházím do reálného světa. Což je paradox, protože přesně v ten moment se cítím jako vysoká, dlouhonohá modelka z reklamy na boty.

3. Zdraví

Nejobjemnější kapitola, kterou jsem na první místo neuvedla jen z toho důvodu, že o ní všichni víme. Cvičení pomáhá v boji s cholesterolem, metabolismem nebo viscerálním tukem. Uvádí se jako jedna z prevencí proti infarktu a při správně zvoleném druhu pohybu pomáhá s bolavými zády nebo migrénou.

4. Kondice

Kdo z vás si ještě nezkusil zahrát na Rockyho Balboa, když vítězoslavně vystoupal všechny ty schody? Samozřejmě i s hudebním doprovodem, bez toho by to nebylo ono. Nevadí, že to bylo na schodech do druhého patra, i to se počítá. Ale jak vám to šlo? Zadýchali jste se, nebo byste to zvládli ještě stokrát? Schody vám prozradí, jak na tom jste…

5. Bye bye kila

Samozřejmě JE úmyslné zhubnutí jedna z převelikých výhod. U každého se dostavuje po jiné době. Krom míry cvičení (a jezení!) záleží na genetice, ale i vaší cvičební historii. Proto jsem na sobě výsledky pozorovala téměř okamžitě, a tím myslím zhruba po týdnu. Svaly mají paměť a jak mají tendenci se při pasivitě rychle vytrácet, tak se dokážou i rychle vrátit. Samozřejmě záleží i na věku.

6. Sebevědomí

To je spíš takové malé vítězství, bonus. Ten přichází s prvními ztracenými kily. Najednou si dovolíte trochu těsnější oblečení a z pohledů ostatních máte radost. Váš chlap se nedívá na jiné, ale na vás. Pokud se i přesto dívá na jiné, chyba není ve vašem přijímači.

7. Seznámení?

Velice okrajová výhoda, protože pokud se rozhodnete začít cvičit, důvodem byste měl/a být vy sám/a. Cvičte kvůli sobě, ne kvůli seznámení. Je možné, že si vytvoříte celoživotní vztah založený na společném koníčku, ale berte to jako vedlejší plus. A taky necvičte, abyste dosáhli uznání od partnera, rodiny či přátel. Nikdo vaše úsilí neocení tak jak vy.

Konečně – ten zadek Kim Kardashian

Kim Kardashian, televizní hvězdička s velkou zadnicí, která se stala sexsymbolem po celém světě. Určitě ji znáte, a pokud ne ji, tak aspoň její zadek. Po světě se vyrojilo neuvěřitelné množství žen (občas nějaký ten „muž“), které po obřím pozadí zatoužilo. Některé zvolily přírodní a zdlouhavější cestu, jiné lékařský zákrok.

V případě přírodní varianty je nutné pravidelné cvičení. Ideální jsou například dřepy se zátěží nebo chůze do schodů. Tu ve fitku nahrazuje stepper. Když do posilovny přijde dívka s dokonalými proporcemi zadních partií, vždy zamíří ke stepperu… Ale touto technikou až tak velkého zadečku dosáhne jen malé procento žen, záleží totiž na genech. O té druhé, chirurgické variantě nebudu dál psát. Z mnoha různých důvodů. Ale co myslíte, kterou zvolila Kim? A není to už trochu (hodně) moc?

 

Foto: Pixabay.com, Facebook K.K.