Vypadá to, jako by byl Instagram odjakživa vytvořen k tomu, aby na něj mohli uživatelé postovat snímky z přírodně růžově zbarveného jezera v Mexiku.

Růžová barva mexické laguny září tak intenzivně, že mnoho lidí nemůže vůbec uvěřit, že by něco takového mohlo vzniknout přirozenou cestou. I přesto je však laguna zcela přírodním jevem a pro její neobvyklou barvu existuje neochvějné vědecké zdůvodnění.

Okouzlující jezero se nachází nedaleko od rybářské vesnice Las Coloradas, která leží ve východní části poloostrova Yucatán. K neobvyklému zbarvení nenapomohly chemické prostředky ani vymalované dno. Ve vodě se prostě usídlil červeně zbarvený plankton a žábronožky, které zbarvují vodu látkami, jež produkují.

Pohádkově vypadající krajina se tak stala velkým hitem Instagramu, který je snímky růžové vody v poslední době zcela zahlcen. Neobvyklost a mystiku místa s růžovou vodou ještě umocňují náhodně trčící hromady soli, protože k vesničce Las Coloradas v minulosti patřily také solné doly.

pink-lagoon-las-coloradas-mexico-1 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-2 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-11 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-15 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-17 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-18 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-22 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-23 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-24 pink-lagoon-las-coloradas-mexico-25

Zdroj: BoredPanda