Zdá se, že USA zase nebudou tak demokratickou federací, jakou se zdály být. Zemí otřásají občanské nepokoje a celebrity se chtějí stěhovat pryč. Amen.

Vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách otřáslo celou Amerikou, celou zeměkoulí, na Slunci ve středu ráno vyrazily extrémní sluneční erupce a kdyby byl na Marsu život, tak by o porážce Hillary Clintonové dozajista horlivě diskutovali i mimozemšťané.

Největším trhákem a novinkou tohoto týdne jsou ale celebrity, které prohlásily, že v případě vítězství milionářského hulváta Donalda Trumpa už nebudou chtít patřit mezi Američany. Jejich smělá a antivlastenecká prohlášení dosáhla dokonce tak daleko, že by podle svých slov odletěly kamkoliv. Třeba i do Kanady nebo klidně na Jupiter, jen aby to bylo dostatečně daleko z Trumpova dosahu. A to si považte, když chtějí Američané dobrovolně létat do Kanady, tak to už teda setsakramentsky o něco jde.

02

Kanadské imigrační servery krachují

Zdá se, že se poměrně velká část americké populace zčistajasna rozhodla pro spokojený život v Kanadě. Pokrytci. Najednou jim ti vysmívaní medvědi s javorovým sirupem nepřipadají tak hrozní, jasně. Co je ale zarážející, je fakt, že na sever a ještě dál se chtějí přestěhovat také ony celebrity, které přece jen hlasem lidu promlouvají ještě o něco zvučněji.

Taková Miley Cyrus už je například pro svou imigraci rozhodnuta od března, kdy zveřejnila dojemný instagramový příspěvek, v němž se svým příznivcům svěřila, že pokud bude on (tedy asi Donald Trump, pozn. aut.) prezidentem, odstěhuje se ze Spojených států. A dodala, že je to definitivní, neboť nikdy neříká takové věci jen tak.

No, co dodat. Snad jen, že doufám, že milá Miley stihne včas podat v Kanadě žádost o azyl, protože jinak by se třeba mohla stát první světově známou popovou zpěvačkou z Aljašky.

05

Druhá migrační krize během dvou let?

Zdá se, že tak dlouho se Američané smáli evropské migrační krizi, až si zvolili Trumpa. Třeba se teď polovina Ameriky sebere, sbalí si batůžky a vyrazí někam, kde je život snadný a zalitý sluncem. Pro velkého bílého muže máme tip. Takový malý Nový svět reunion.

Víte, díky evropské vstřícnosti při přijímání afrických migrantů si mohou Američané nyní blahosklonně kolonizovat Afriku. Koneckonců, o soužití s černochy toho ostatně vědí historicky úplně nejvíc. Akorát k objevení kontinentu k životu už nepotřebují žádného Kryštofa Kolumba.

06

Bude kolonizace Afriky zase aktuální?

Sám Samuel L. Jackson se nechal v televizní show Jimmyho Kimmela slyšet, že pokud se ten (nepublikovatelný výraz) stane prezidentem USA, přestěhuje svůj černý zadek do Jižní Afriky. No, a máme tady první vlaštovku, že.

O něco dál ve svých emigračních plánech zašla popová zpěvačka Cher, která prohlásila, že se v případě vítězství Donalda Trumpa přestěhuje na Jupiter. Inu, Cher, do toho! A kdybyste s sebou chtěla vzít ještě Justina Biebera, bylo by to úplně super.

07

Whoopi Goldbergová se rovněž vyjádřila, že v případě, že v Oválné pracovně Bílého domu zasedne magnát Trump, začne vážně uvažovat o stěhování. A podobné myšlenkové pochody nyní zřejmě zažívá podstatně větší množství amerických občanů. Možná brzy bývalých amerických občanů.

Mnoho povyku pro nic

Možná, že je narcistický miliardář Donald Trump pro Spojené státy po afroameričanovi Barracku Obamovi krokem zpět, ale to se stává. My Češi to s naší hlavou státu dobře víme. Možná bychom mohli zoufalým Američanům poskytnout pár dobře míněných rad, protože Donald Trump je vlastně tak trochu bohatší Miloš Zeman v globálním měřítku.

04_postcard

A dost možná, že se budeme moci zase na chvíli bavit na účet někoho jiného, i když Miloš Zeman se se svými nejnovějšími nařčeními týkajícími se amerického velvyslance Schapira zodpovědně hlásí o svůj buranský díl pozornosti. To my Češi stejně umíme nejlépe. Bavit se na účet někoho jiného. Obzvlášť při tom, když musíme žít s tím, že hlavu našeho státu, s níž nesouhlasíme, v té naší zemi někdo ke všemu dobrovolně volil. A to vážně není snadné.

Cher, máte tam na Jupiteru ještě trochu místa?

Foto: Wikimedia