Obecně známé gesto se vztyčeným prostředníčkem je spojeno s odkazováním do (ne)patřičných mezí. Jistěže, použití tohoto gesta inklinuje k jisté vulgaritě, ale jen máloco nám uleví tak dobře jako zuřivá a procítěná gestikulace.

Používání gesta se vztyčeným prostředníčkem je starší, než by se mohlo zdát. Už v antickém Řecku a Římě lidé používali vztyčený prst k vyjádření svých emocí. Prostředníček tehdy reprezentoval penis a klouby okolo naznačovaly varlata. I po ticíciletích je gesto stále používáno, kreativní umělci hledají nové a nové způsoby oživení a ozvláštnění vyjádření emocí právě s použitím zdviženého prostředníčku. Pojďme se tedy pobavit a možná i trochu inspirovat jejich novými způsoby.

1. Robocop

Univerzálně obscénní. I kdybyste tenhle způsob vytáhli na mimozemšťana, který před pár sekundami přistál na naší planetě, je vysoce pravděpodobné, že by tohle gesto jednoznačně pochopil.

01

2. Hradební zeď

Sevření kloubů působí pokrokověji. Každému bude jasné, že vztyčený prostředník zdaleka nepoužíváte poprvé.

02b

3. Fantom

Rozvolnění gesta poukazuje na začátečnictví. S tímhle způsobem budete prostě vypadat jako malý bažant. Nebo jako někdo, kdo je soustavně oslabován revmatoidní artritidou.

02

4. Prázdná kapsa

Tento způsob je obzvláště zdrcující, protože vaše oběť bude pravděpodobně očekávat sáhnutí do kapsy a vytažení drobných nebo aspoň sladkosti.

04

5. Univerzálně

Občas prostě ani není nablízku někdo, na kom bychom si svůj vztek vybili. A tak se hodí mít v záloze něco, čím můžete poslat někam celý svět.

07

7. Lítost

Není to vlastně nic jiného, než zamáčknutí slzy, že…

05

8. Z které ruky?

Vyžaduje kamennou tvář. A hlavně je nechte vybrat!

06

9. Útok

Extrémně agresivní způsob. Vulgárnost gesta je navíc znásobená pohybem paže vpřed. A možná je namístě očekávat odvetný úder…

08

10. Trumpeta

Moment, tak tenhle už je opravdu spíše pro legrácky.

09

Zdroj: Men’s Lifestyles