Po většinu času je randění se skvělou dívkou nebo ženou úžasná věc. Jak se ale vztah vyvíjí, dosahujete nových vzrušujících milníků, jako je například první společně strávená noc nebo představení partnera svým rodičům. Ne každý milník je ovšem zrovna příjemný.

Nejdůležitější rozhovor ve vašem vztahu

Někde v nejzazším koutku své mysli víte, že přijde den, kdy z úst vaší drahé polovičky zazní otázka ve stylu: „Nechtěl bys poznat mé rodiče?“ Seznámení s rodiči vaší dívky může být ukazatelem zdravě se vyvíjejícího vztahu, ale také nervydrásajícím zážitkem. Stejně jako u pohovoru máte jen jeden pokus na zanechání dobrého dojmu, krátce po seznámení můžeme dokonce zaznamenat pátravé pohledy, které vás hodnotí a srovnávají s parametry ideálního partnera pro jejich dcerušku.

rada gratiography.comNalijme si čistého vína. Drtivá většina prvního dojmu záleží na vás, pouze vy sami můžete ovlivnit to, zda vás potenciální tchyně nebo tchán vyhodnotí jako dobrého partnera pro svého potomka. V prvé řadě byste měli prokázat, že před zraky rodičů vaší přítelkyně stojí zodpovědný člověk s dobrými úmysly, který věří ve správné hodnoty. Právě takového partnera si totiž většina rodičů pro své ratolesti představuje, ať se vám to líbí nebo ne.

Je rozhodně výhodné být s rodiči vašeho protějšku zadobře, protože pokud se vám bude ve vašem vztahu dařit, stanou se vaši i jeho či její rodiče dlouholetou součástí vašeho života. Mohou se stát vaším tchánem a tchyní nebo dědečkem a babičkou vašich dětí. Když s nimi nebudete vycházet v dobrém, ovlivní to váš život v mnoha sférách, které v současné době možná ani nevidíte.

Ale nezoufejte. Nabízíme pár tipů, jak založit tento důležitý vztah na stabilních základech.

Připravte se předem

Jakákoliv příprava, kterou si můžete dopřát ještě před střetnutím, může být užitečná. Nevytvářejte si předsudky, dokonce ani když zanamenáte ze strany vaší přítelkyně na adresu jejích rodičů uštěpačné poznámky. Nebojte se své dívky zeptat na její blízké předem, dozvíte se zajímavé informace, které můžete následně uplatnit v konverzaci. Také se vyptejte na potenciální překvapení, která by vás mohla eventuálně rozhodit. Pokud máte pocit, že se na seznámení s rodiči nepotřebujete vyptávat a předem informovat, ověřte si alespoň následující věci.

Mají její rodiče odlišná příjmení? Není například její matka neslyšící na jedno ucho? Budou se seznámení účastnit také její sourozenci? Čím méně překvapení zažijete během prvního setkání, tím lépe. Informujte se o zaměstnání a zájmech rodičů vaší přítelkyně. Konverzace s lidmi jiné věkové kategorie může být náročné, zvláště pokud obě strany obtížně hledají témata k diskuzi. Zkrátka než se s jejími rodiči setkáte, zeptejte se na ně partnerky. Jezdí na dovolenou každý rok na kanál Cape Cod? Učí její matka španělštinu? Baví se její otec renovováním starých aut?

Když se seznámíte alespoň se základními znalostmi o její rodině, bude se vám konverzovat podstatně plynuleji, a zejména to oceníte ve chvílích, kdy se vaše drahá polovička vzdálí a nebude vám k dispozici, aby vytvářela konverzační témata sama.

Udělejte skvělý první dojem

Pokaždé, když navštěvujete rodiče, si vlastně můžete procvičit to, co vás máma naučila: zastrčit si košili, sedět rovně a usmívat se. Maminkovské peskování sice bylo poněkud otravné, ale jedno se tomu upřít nedá – máma přesně věděla, o čem mluví. A tak vás skvělý první dojem naučila s největší pravděpodobností dělat právě vaše maminka.

115H

Správně se oblečte. Ať už jdete na večeři do domu jejích rodičů nebo do restaurace, měli byste svůj outfit povýšit na něco víc než na triko a džíny. Nejlepší volbou je takzvaný „business casual,“ což znamená, že košilí s rozepnutým knoflíkem u krku a běžně nošenými kalhotami nikdy nic nezkazíte.

Přineste dárek. Obzvláště pokud setkání proběhne doma u rodičů vaší dívky, přinesením malého dárečku, například láhve vína, si navýšíte skóre oblíbenosti.

Oslovujte je pane a paní. Ano, všichni jste dospělí, ale rozhodně neoslovujte rodiče vaší přítelkyně jejich křestními jmény, pokud vám to sami nenabídnou. Oslovením pane a paní ____ vyjádříte svou úctu, respekt k nim a dobré vychování.

Buďte sebejistí. Pokud se s nimi vidíte skutečně poprvé, usmějte se a pozdravte je očním kontaktem a podáním ruky. Některé rodiny jsou bezprostřednější než jiné, takže se může stát, že vás její matka obejme. Objetí je milé, ale podání ruky je standard.

Ukažte své nejlepší já (a buďte přitom sami sebou)

couple-cooking-laughing

Po vzájemném představení si pravděpodobně sednete a budete si povídat. A to je právě okamžik té nejdůležitější seznamovací fáze, kdy vás její rodiče opravdu poznávají a dotváří se celkové mínění. Hlavním pravidlem je, že byste určitě měli být sami sebou, ale v rámci bytí sám sebou ukázat jen skutečně nejlepší vlastnosti, opravdu není třeba abyste s rodiči mluvil jako v partě svých přátel. Vaše přítelkyně si z nějakého důvodu myslí, že jste někdo, koho může představit svým rodičům, tak ji v tom utvrďte a nezklamte ji.

Buďte přímí. Zásadní chybou, které se mnoho mužů při seznamování s rodiči své dívky dopouštějí, je, že se baví výhradně s dívkou a skrze ni také komunikují s jejími rodiči. Nedělejte to. Pokud jste stydliví, překonejte se a mluvte s nimi. Základním smyslem vašeho setkání je, abyste se vy tři poznali. Aby se to mohlo stát, musíte s nimi konverzovat.

Vypněte si telefon. To je velmi důležité. Můžete sice zkontrolovat Facebook v okamžiku, kdy se konverzace utlumí, ale nedělejte to pořád. Sledování mobilu v průběhu společenské události je vnímáno jako hrubé a neslušné, zejména lidmi ze starších generací. Zůstaňte duchem přítomni a pozorní.

telephone-586266_1920

Chovejte se k přítelkyni láskyplně. Je dobré ukázat, že se o svou přítelkyni staráte a máte ji rádi, takže se uvolněte a buďte k ní láskyplní, dotýkejte se jí, ale zase to nepřehánějte, abyste nedospěli až ke zbožňování. Podržte jí židli, když si sedá. Držte ji za ruku. Ale neosahávejte se.

Buďte pozitivní. Mluvte o svých zájmech, koníčcích a aktivitách, které vás baví. Zahrňte do konverzace i svou přítelkyni. Vyprávějte o tom, co rádi podnikáte společně. Je důležité, abyste působili jako pozitivní člověk, protože nikdo zrovna dvakrát nestojí o nespokojené reptaly. Nemáte rádi svého šéfa? Neříkejte to. Nechte negativitu doma.

Pamatujte si, že jste posuzováni. Když budete mít štěstí, bude snadné konverzovat s jejími rodiči. Uprostřed smíchu a dobré zábavy můžete snadno získat pocit, že už nemůžete nic zkazit. Na to ale pozor. Být sebevědomý je užitečné, ale přecenění sebevědomosti může být nebezpečné. Nezáleží na tom, nakolik komfortně a pohodlně se cítíte, pamatujte si, že vás pozorují.

Buďte zdvořilí, i když oni nejsou. I rodiče jsou lid, což znamená, že i oni mohou mít uštěpačné nebo útočné poznámky. Například některé rodiny milují diskuzi o politice nad večeří. Neangažujte se, a obzvlášť ne v případě, že s nimi nesouhlasíte. Pokuste se posunout konverzaci na nějaké mírnější téma.

Nabídněte pomoc. Pokud se bude jídlo podávat u nich doma, zeptejte se, zda můžete pomoct v kuchyni nbeo prostřít stůl. Po jídle můžete nabídnout pomoc s úklidem nebo mytím nádobí. Zřejmě vás odmítnou, ale ocení vaši snahu.

Nepijte víc, než je vhodné. Bez ohledu na to, jak moc vám chutná podávaný likér, omezte se před rodiči na jednu nebo dvě skleničky. Dáte-li si více, tak i když nebudete působit vyloženě přiopile, zaznamenají vaše přílišné požitkářství.

Poděkujte jim. Ať už jste se bavili nebo ne, poděkujte jim na závěr večera. Později můžete také říct přítelkyni, že jste se dobře bavili, i když to nebude tak úplně pravda. Ona jim následně váš komentář sdělí, což na ně opět zapůsobí pozitivně.

Udělejte pro to všechno

Někteří muži mají štěstí a opravdu si společná setkání s rodiči své dívky užívají. Pro jiné je to povinnost. Každopádně udělejte všechno proto, abyste s jejími rodiči vycházeli dobře. Přítelkyni si vybrat můžete, její rodiče ale bohužel ne.

Zdroj: Primermagazine.com

Foto: Gratisography.com, Pixabay.com