Spánek a cestování obvykle moc dohromady nejdou. I ta nejpohodlnější sedačka totiž začne časem tlačit. A i ve sklopené poloze cestujícím většinou padá hlava.

Chcete si při delší cestě letadlem, autobusem či vlakem zdřímnout, ale nemáte si kam položit hlavu. A tak klimbáte a opakovaně se budíte pokaždé, když vám hlava prudce spadne k ramenům či hrudníku a vás zabolí za krkem. Ale nedá se nic dělat, za chvíli usnete dál. A tak se střídavě budíte a usínáte celou cestu a modlíte se, abyste už byli konečně doma.

Možná, že je ale těmto cestovně-spacím útrapám konečně odzvoněno. Na trh totiž přichází geniální novinka. No, geniální. Taková geniálně jednoduchá vychytávka, díky níž se možná vyspíte i vsedě opřeni o sedačku letadla, vlaku, či autobusu.

Genialita v jednoduchosti

Jde v podstatě o malý, chytře tvarovaný polštářek, který si připevníte k rohům sedadlového opěradla a doslova si do něj zavěsíte hlavu. A s takto upevněnou bradou je možné, že se konečně vyspíte už během cesty.

Autorkou tohoto převratného vynálezu je Paula Blankenship, která už nemohla dále trpět bezesné a nepohodlné cestování. Nový NodPod, jak se speciální polštářek jmenuje, tak umožní cestovatelům při delších letech vyšší komfort i při sezení v devadesátistupňovém úhlu.

Jeho uchycení je navíc vychytáno tak, že například v letadlech nezasahuje do obrazovky, která je umístěna zezadu na sedadle. Při instalaci NodPodu se tak navíc zřejmě nebudete muset obávat reakce cestujícího, jenž sedí za vámi.

head-hammock-nodpod-sleep-travel-pillow-aeroplane-5 head-hammock-nodpod-sleep-travel-pillow-aeroplane-6 head-hammock-nodpod-sleep-travel-pillow-aeroplane-7

Díky jednoduché vychytávce si tak možná budete moct začít užívat klidný spánek, který si budete moci dopřát už během cesty na výlet či dovolenou. A víte co? On se ten NodPod dá připevnit i do auta, ale řidičům se to moc nedoporučuje.

A ještě je otázkou, jestli se při zběsilých trhavých pohybech způsobených divokými sny mírně nepřidusíte. No, každopádně je NodPod k předobjednání a zakoupení na Kickstarteru za 25 dolarů. Nekupte to!

head-hammock-nodpod-sleep-travel-pillow-aeroplane-2

head-hammock-nodpod-sleep-travel-pillow-aeroplane-1

Zdroj: BoredPanda