Je tomu už nějaký ten pátek, kdy se na internetu objevily první fotky spolupráce Nike a Off-White. Z počátku vzbudil rozruch černý model Air Force 1, který se na sítích objevil již v listopadu loňského roku. Jak šel ale čas, vypluly na povrch další a další informace a my si tak můžeme udělat obrázek toho, co Nike a Off-White chystají.

Oficiální vyjádření?

Veškeré informace nacházející se v následujícím článku jsou podložené neoficiálními zdroji, jelikož se zatím ani jedna ze společností na konto této kolaborace oficiálně nevyjádřila. Nicméně instagramové a twitterové účty amerických rap stars nebo skupinka říkající si Yeezy Mafia, jsou celkem důvěryhodné zdroje. Podívejme se tedy společně na to, co zatím máme k dispozici.

Air Force 1

Virgil Abloh, designer a hlavně zakladatel společnosti Off-White, tyhle tenisky obul na jednom z pařížských fashion weeků a zároveň zavěsil na svůj instagram jejich fotku. Pravděpodobnost, že se tyto boty dočkají i releasu pro normální smrtelníky, je tedy opravdu veliká. V bílé verzi bot byl spatřen i basketbalista LeBron James.

Předpokládaná cena: není známo

Air Jordan 1

O kolaboraci na ikonickém modelu Air Jordan 1 máme zatím nejvíce informací. Nejdetailnější pohled nám naskytla na svém YouTube kanále DamnnErica, která má ve svém videu pravý pár těchto bot. Ve videu vidíme, že tenisky mají svůj vlastní box se speciálním potiskem, čtvery tkaničky v rozdílných barvách, velký swoosh na vnější straně boty a text psaný typickým Off-White fontem na vnitřní straně.

Předpokládaná cena: $190

 

 

Blazer Mid

Blazery jsou naopak párem, o kterém víme velmi málo. Virgil je nerozdal tolika umělcům jako předchozí model, takže se na internetu objevily všeho všudy dvě fotky. O jednu se postaral spolupracovník Huffington Post – Michael Tommasiello a o druhou rapper Wiz Khalifa na svém instagramu.

Předpokládaná cena: $130

https://www.instagram.com/p/BW8bMVSH_I9/

 

Air Max 90

Není tajemstvím, že trend v nošení modelů Air Max v poslední době lehce upadá a tak může být release těchto tenisek pro některé z vás překvapením. Na tyhle Nikes byl víceméně aplikován stejný design jako na předchozí modely. Nápis „SHOELACE“ na konci každé tkaničky, offwhite barvy, tentokrát tedy ICY podrážka a možná trochu zvláštní semiš na vnitřku boty.

Předpokládaná cena: $160

 

View this post on Instagram

Icy Summer ❄️❄️❄️❄️

A post shared by Benji B (@benjib) on

 

Air Presto

Modelem Air Presto byl obdarován Asap Nast, člen Asap Mob. Nast hovoří o jednom z nejlepších narozeninových dárků vůbec a díky jeho leaku, si můžeme tyhle sneakers prohlédnout celkem z blízka. Naneštěstí je to jediná dostupná fotka, a tak si zbytek tenisky můžeme jen domyslet.

Předpokládaná cena: $160

VaporMax

Dle mého názoru nejméně povedená, ale pravděpodobně nejvíce pohodlná bota. Nike VaporMax je model, který se dočkal svého prvního releasu až letos. Tyhle VaporMax disponují primeknitem v odstínech černé, opět o znatelný kus větším swoosh logem na vnější straně, bílým prošíváním a podobným nápisem na vnitřní straně jako u modelu Jordan 1.

Celkový „line-up“ má být ale o něco větší. Modelů má být k totiž dispozici celkem 10, alespoň tak to uvádí SHOF a některé další zdroje. Jak tomu bude ve skutečnosti si budeme muset ještě počkat, ale naštěstí né dlouho.

Release date všech modelů: 1. září 2017

 

Snad budete mít štěstí při nákupu i vy. V opačném případě,  budete muset bohužel zaplatit o poznání větší částku než je retail.