Zdroj: Wikimedia, By Gerolsteiner91 CC BY-SA 2.5-2.0-1.0

Nedávno jsem věnoval celý článek tomu, že byste vážně neměli chodit pozdě do kina. Patří to k opravdu hrozným zlozvykům, díky kterým vás lidé v sále fakt milovat nebudou. Jenomže po zamyšlení mi doteklo, že těch věcí, kterými můžete vytáčet ostatní spoludiváky je mnohem víc. Takže tady jsem vybral další nešvary, kterými kazíte ostatním zážitek z kina, a které já osobně velmi nesnáším.

Vážně, vyvarujte se jim, buďte tak hodní a dobří.

Přílišné šustění a hlasité křoupání

Zdroj: Wikimedia, By Gerolsteiner91 CC BY-SA 2.5-2.0-1.0

Pořádání nějakých dobrot a oblíbených pochutin asi tak nějak ke kinu patří. V multiplexech je to vlastně součást zažitého koloritu, ale všeho s mírou. Snažte se hluk šustících pytlíků a hlasitost vašeho křoupání omezit na nutné minimum. Také zvažte, na jaký film jdete. U akčního filmu nežádoucí zvuky zaniknou spíš než u konverzačního dramatu.

Přiblblé štěbetání, zbytečné konverzace a komentování

Zdroj: Martin Strachoň / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Velice rozšířený nešvar mezi pubertálními děvčaty, která hrdinně zavítala na horor, a která musejí skrývat svůj strach komentováním veškerého dění. „Teď vyskočí, teď to bude… áááá, já se tak lekla, ty vole, ty vole…“

Druhou kategorií vyžívající se v mluvení u filmu jsou páry na prvním, druhém rande. Ta potřeba si něco sdělit či něco chytře okomentovat a zapůsobit na druhého, je neuvěřitelná. Příště jděte radši do restaurace a neničte nám promítání.

No a obecně se v sále vždycky najde dvojice, trojice či větší skupinka, která si potřebuje u celého filmu furt něco říkat. „Teď to bude skvělý, viděl jsem to v trailerech,“ dozví se celý sál, aniž by o to stál, od mladíka, který užitečnou informaci sdělil své partě. Díky, to jsme potřebovali vědět.

Nohy hozené na sedačkách před sebou

pexels-photo-99639

Jako sorry, ale co to ku*va je? To nevydržíte dvě hoďky sedět normálně? Jako chápu, že komedie se Sethem Rogenem není Shakespeare a „mulťák“ na Andělu žádný Národní. Dokonce chápu, že chcete určitou míru pohodlí, ale snad „vocaď pocaď“, nebo vážně musíte být takoví burani? Ne, tomuhle zlozvyku nerozumím a rozumět nechci.

K zákeřné dokonalosti to dovedly dvě slepice, které se za mnou posadily na třetím Insidious, a který svý nohy hodily doslova vedle mý hlavy. Vůbec je nezarazilo, že jsem tam seděl a na férovku mi je nacpaly sotva půlmetru od rypáku. Po výhružným pohledu ve smyslu „jako vážně?“ je uraženě shodily. A tak zbytek filmu aspoň nezavřely hubu, aby mi to vynahradily viz bod výše.

Vypínejte si telefon

person-sunglasses-woman-smartphone

Nezapomínejte na to. Však i před samotnou projekcí na to upozorňuje jasné sdělení, tak si mobil zkontrolujte, jestli je skutečně vypnutý, nebo jestli máte aspoň tichý režim. Nevhodné zazvonění během napínavé scény z vás snadno udělá terč nenávisti ostatních. A už prosím vůbec telefon nezvedejte. I s takovými experty jsem se setkal. Skutečně by hovor nepočkal do skončení filmu?

Tohle jsou tedy podle mě nejčastější zbytečnosti, kterými otrávíte lidem návštěvu kina. Pokud se v některém bodě poznáváte, tak se prosím nad sebou zamyslete a buďte lepší. Přece nechcete být těmi, kteří všechny kolem sebe vytáčejí.

Foto: Pexels, Wikimedia – 1, 2