Léto se kvapem chýlí ke konci a než horké letní dny vystřídají podzimní plískanice, je třeba ještě využít pěkného a teplého počasí. Co byste ještě měli stihnout?

Je to jasné, většina lidí do svých letních radovánek stihla zahrnout aquaparky, dovolené a opalování se. K létu patří uvolněnost a užívání si. Tak co byste mohli na výčet svých prázdninových aktivit ještě zařadit?

1. Hudební fesťák

Kdo nebyl v létě na hudebním festivale, jako by ani nežil. A tak neváhejte a zkuste to ještě dohnat! Aktuálně můžete třeba navštívit ještě Moravské Hrady v Hradci nad Moravicí, na Bouzově a na Bezdězu, Trutnoff, elektronický Špilberk Open Air, Vizovické Trnkobraní nebo tanečně laděný Finlandia Mácháč. Věřte, že bez pořádného festivalu nebude vaše léto kompletní.

09

2. Výlet po Česku

Letos prostě výletování po Česku frčí! Navštivte Prahu, podívejte se do Budějovic a pořiďte si fotku na Hluboké. A kdo letos nebyl ve sklípku na jižní Moravě, není Čech jak se patří.

3. Koupání v přírodě

Protože na přehradě je to prostě jiné. Přechlorované aquaparky se pořádné přírodní koupačce nemůžou rovnat. A pokud neholdujete přehradám, zkuste třeba zatopené lomy. Večerní romantika zaručena.

10

4. Sportovní akce

V rámci fun parků vytvořených u příležitosti konání Olympiských her jste už možná nějakou tu sportovní událost naživo stihli. Ale zkuste si jít zahrát volejbalový turnaj nebo si běžte zazávodit v běhu na oficiálně pořádanou akci. Uvidíte, že vás to nabije.

5. Piknik v trávě

Ve městě se sice v klidových zónách při pěkném počasí jen těžko hledá místo i pro malou deku, ale určitě se najde lokalita, kde nebude tak narváno. A takový pohodový piknik se samými dobrotami a třeba dobrým vínem vám dokreslí letní atmosféru jako máloco jiného.

14

6. Pozorování hvězd

Není nic romantičtějšího než pozorování letní hvězdné oblohy. Zkuste si jen tak lehnout do trávy a pozorovat nekonečno vyplněné spoustou třepotajících se hvězdných světélek. Perseidy už jsou sice za námi, ale to neznamená, že pozorování hvězd už nemá smysl.

Jo, v zimě je to sice taky fajn, ale ležet ve sněhu a jen tak se dívat na hvězdičky se v mrazu moc dlouho nedá.

13

Foto: Unsplash/Joey Thompson, Todd Quackenbush, Ben Duchac, David Lezcano, Federico Beccari