Neovládají božské síly, nemají miliardy dolarů a mnohdy ani chuť zachraňovat svět. Nedosahují věhlasu Kapitána Ameriky či Iron Mana, přesto je to tým „hrdinů“, na které se, věřím, spousta z nás těší. The Defenders zahajují svou štaci na Netflixu už dnes.

Jsou sice jen ve stínu filmového a všeobecně slavnějšího týmu Avengers, přesto je start tohoto seriálu poměrně velká událost. Televizní divize Marvelu ve spolupráci s Netflixem totiž vše pečlivě připravovala. Každý z hrdinů si odbyl vlastní premiéru, Daredevil zvládl dokonce už dvě sezóny a všichni se nyní spojí do jednoho týmu / jednoho seriálu. A to, že by se takhle čtyři seroše slily v jeden, se nestává běžně.

Takže s kým jsme už měli čest a na koho se můžeme znovu těšit:

Daredevil

Matt Murdock je přes den právník, v noci ochránce slabých a nevinných v Hell’s kitchen. Slepý bojovník za spravedlnost s výcvikem ninjů a super-reflexy přinesl skvělý příběh. Navíc s výbornou akcí, kterou koření zajímavé charaktery. Wilson Fisk je třeba jeden z nejlepších marvelovských záporáků, co se v kině a televizi objevil, vůbec. Jeden z nejzajímavějších seriálů poslední doby. A navíc byl ve druhé sérii Punisher!

Jessica Jones

Druhý „defendeří“ seriál přinesl minimalistický noir, kterému vévodil osobní souboj mezi soukromou vyšetřovatelkou Jessicou Jones a zmetkem, který si říkal Kilgrave. Jiná atmosféra možná diváky překvapila, ale nakonec věřím, že stejně jako mě, příjemně. I přes supersílu a ovládání mysli tak šlo především o poctivou a dobře propracovanou detektivku.

Poprvé se zde také objevil…

…Luke Cage…

… je nezničitelný barman/uklízeč  a dobrý kamarád Jessicy. Má za sebou barvitou minulost, již seriál také přibližuje. Záměrně trochu béčková záležitost opět přinesla něco nového a zaměřila se především na černošskou komunitu. Náš superhrdina dokonce nečelil žádným superzáporákům. Pouze chtěl, aby se v Harlemu dalo žít beze strachu, a aby si zákeřní gangsteři nedělali, co chtěli.

Iron Fist

Příběh Dannyho Randa je takovou kopírkou Arrowa a z tohoto výběru se jedná asi o nejslabší kousek. Syn bohatých rodičů spolu s nimi havaruje s letadlem, ale jako jediný přežije. Ve svém nedobrovolném exilu v Himalájích získá v tajemném chrámu ultimátní bojový výcvik, včetně možnosti využít nadpřirozených schopností, aby se nakonec vrátil a mimojiné uplatnil nárok na svou společnost. Místo toho se ale zaplete do souboje s tajemnou organizací Ruka. Se kterou mimochodem vede válku i Daredevil…

…a Ruka se jeví jako i nejpravděpodobnější soupeř formujících se Defenders. Záporáky na zteč povede tentokárt Sigourney Weaver a v sázce je údajně záchrana celého New Yorku. To se zdá být pro naší partu jako trochu větší sousto než doposud.

Navíc jak už nám předchozí seriály ukázaly, naši hrdinové si s sebou táhnou své problémy. Takže jistě zbude čas na to rozehrát taková ta malá dramata a snad především správně namíchat chemii mezi „defendery“.

Především ale doufám, že se dočkáme stylové akce, které nebude chybět kvalitní choreografie. Taková jakou předvedl právě Daredevil, a která třeba scházela Iron Fistovi. Tu pak stačí nabalit na dostatečně zajímavý příběh a je v podstatě vyhráno. Navíc už dnes je jisté, že dorazí i silné vedlejší postavy jako třeba Elektra. Cestu do seriálu si najde i oblíbený Frank Castle – tedy Punisher. Na koho se ještě asi můžeme těšit?

Každopádně jestli se dočkáme další pecky, nebo přijde zklamání, se dozvíme už brzy.

Foto: ©Netflix