V mladší verzi a s tváří Donalda Glovera (aka Childish Gambino) řádil už v hvězdném propadáku Solo. Nicméně vypadá to, že se Lando Calrissian vrátí v Epizodě IX, kde se samozřejmě do role vrátí notně zestárlý Billy Dee Williams. Můžeme tedy očekávat další várku nostalgie.

Informaci, že se Lando Calrissian do série vrací, přinesl u během června fanouškovský web. Billy Dee se později omluvil z jedné akce kvůli tajuplnému natáčení, což spekulace ještě víc rozvířilo. Ale až nyní tyto zvěsti potvrzuje renomovaný magazín Hollywood Reporter.

Potom, co jsme se rozloučili s Hanem i Lukem, nevíme, co bude dál s Leiou, se teda asi dozvíme, co známý oportunista, pašerák a nadaný pilot dělal po nástupu Prvního řádu.

Proč se Lando vrací?

Znamená to, že po rozpačitém přijetí Posledního z Jediů, který se vydal vlastní cestou, se Star Wars vrací k osvědčenému pomrkávání na fanoušky původní série? A byl tento návrat plánovaný, nebo je odpovědí právě na nedostatečné výsledky osmé epizody? Případně se reaguje na fakt, že Leia nejspíš bude muset vyprávění opustit, jelikož již dříve tvůrci avizovali, že digitálně jí nahrazovat nebudou?

Otázek je spousta, ale na jejich odpovědi budeme muset počkat minimálně do zahájení kampaně.