Je Black Friday, obchody šílí, ceny padají a my budeme mít už za chvíli hluboko do kapsy, protože je přece najednou k sehnání tolik fajn věciček, že by byla škoda si nějakou z nich nepřinést domů. Slevy má Steam, Origin, zkrátka každý. I my jsme se rozhodli, že využijeme slev a uvidíme, co pěkného se dá najít.

Hitparádu s přehledem vyhrály dvě hry, které šly dolů dost podstatně (a byl by se k nám dostal i Wolfenstein II, kdybychom ho už neměli. Jakože 20 dolarů? Jenom? Nice.)

Horizon Zero Dawn: Frozen Wilds

O prvním zakoupeném výherci jsme už na ShutDown psali. Je to DLC k Horizon Zero Dawn, Frozen Wilds.

S Aloy se vracíme do jejího krásného post-apo, mecha světa, kde se nám otevírá zcela nová část mapy. Kdo dohrál hlavní quest, ten ví, že příběh neměl nějak zvlášť silný konec, ale Frozen Wilds tohle celkem úspěšně suplují. Stejně tak se v nich můžete setkat s novými mecha-zvířaty a novými typy zbraní (ó jaké překvapení, když jsme hru zapnuli a po prvních pěti minutách nám pr…pozadí usmažil úplně nový typ Sabertootha. Oh well.)

Faktem je, že pokud jste Horizon Zero Dawn nedrželi nějakou dobu v ruce, je možná dobré si to na nějaké jednodušší misi osvěžit, než se pustíte do Frozen Wilds. DLC vám nic nedá zadarmo a je pěkně těžké.

Všudypřítomná zima a nedostatek materiálů všechno jen ztěžují. Rozhodnete se i tentokrát s Aloy pomoci a zachránit svét (nebo aspoň jeho část) před jistou zkázou? Pak musíte podniknout cestu na Thunder’s Drum, horu tyčící se nad územím Banuků, kam vás DLC vezme a zjistit, co způsobuje otřesy a neštěstí, které zmítají světem.

A nezapomeňte se u toho dobře obléct. Je tam kosa. Fakt.

Persona 5

Druhá hra, která nás zahřála u srdce (nejen svou cenou – z bezmála tří tisíc klesla na 1 600 kč) byla Persona 5. Tahle japonská RPG hra slaví totiž ještě ke všemu své 20té výročí a rozhodla se udělat svojí ultimátní edici ve velkém stylu.

Jste-li fanda anime a máte rádi dobrý příběh s prvky fantasy, je Persona pro vás to pravé. Je to už pomalu legendární titul s prvky, které nepotkáte skoro v žádné jiné hře.

Například čas ve hře neustále ubíhá, takže pokud něco nestihnete, smůla, nemůžete se vrátit. Musíte si tedy pečlivě vybírat čemu (a komu) svůj čas věnujete a co vám stojí za námahu. Jako teenager, který chodí na japonskou střední, se setkáváte s mnoha a mnoha spolužáky a je jen na vás, na koho si o přestávce uděláte čas a komu budete věnovat svůj zájem.

Je o patro výš nějaká hot spolužačka? Je jen na vás, jestli strávíte veškerý čas snahou dostat se jí do kalhotek, nebo místo toho budete dělat dojem na místního bosse gangu a budete tak patřičně cool. Zatím jako kdybychom mluvili o The Sims 4, ale ta zajímavá část přichází až s fantasy zápletkou.

Vaše postava se dostane do světa mezi realitami a vrátí se odtamtud pozměněná. Nové schopnosti, nový look a hlavně – noví známí. Jako Tricksteři je pak na vás, abyste svými činy zvrátili erozi světa a hodili ho na tu správnou kolej.

Protože jinak to bude dost japonské. Všichni umřou.

Zaujala vás některá z her? Nebo máte nějakou svou vymodlenou hru, kterou byste nevyměnili ani za všechny Horizony, Persony nebo Wolfensteiny? Podělte se v komentářích.

Image Credit: Guerilla Games, Atlus