Pokud jste někdy v životě navštívili Japonsko, tak víte, jak okouzlující země to je. A pokud jste tam nebyli – tak na co ještě čekáte?

Země vycházejícího slunce má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout, překrásné scenérie, bohatá příroda, pestrá gastronomie a nevšední zážitky čekají na dobrodružné odvážlivce, kteří se rozhodnou Japonsko prozkoumat. Podívejte se s námi na to nejlepší, co můžete v Japonsku vidět.

1. Bambusový les Sagano, Arashiyama

Bambusový les v Saganu na ostrově Kjóto je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí. Koneckonců aby ne, vždyť procházka neskutečnou bambusovou džunglí působí jako výjev z jiného světa. V hlavní sezóně se sice návštěva tohoto lesa podobá spíše tlačenici v davu, ale to neznamená, že byste tuhle neskutečnou přírodní atrakci měli vyškrtnout ze svého japonského cestovatelského seznamu. Ba naopak!

amazing-places-japan-20-57512c52c845a__880

2. Hitachi Seaside Park a miliony květů sasanek

Moře nádherných květů, které díky svému množství splývají v jednolitou plochu, vám vyrazí dech. Pro nejlepší výhledy na rozkvetlé plochy je dobré navštívit Japonsko v září, protože krajina se barví do skutečně nejrůznějších odstínů. Pokud se ale chcete zaměřit na kvítky sasanek, vypravte se do Japonska už v dubnu nebo v květnu. Čtyři a půl milionu květů vás rozhodně nezklame.

amazing-places-japan-11-1-57512c3e9627a__880

amazing-places-japan-11-2

3. Malebná pole Shibazakury

Fuji Shibazakura Festival je každoroční událost, která oslavuje živost a barevnost mechového porostu v oblasti pěti jezer Fudži. Návštěvníci tohoto neobvyklého festivalu jsou vítáni neuvěřitelným výjevem: obrovskými poli fialově, bíle a růžově kvetoucího porostu s horou Fudži na pozadí. A po takovémto zážitku už můžete opravdu s klidem zemřít.

Nejlepší doba k návštěvě je od dubna do června, protože v tomto období jsou plochy nejrozkvetlejší. Jo, a vyplatí se si přivstat!

amazing-places-japan-12-57512c409f963__880

4. Vistáriový tunel v zahradách Kawachi Fudži

Že jste se vždycky chtěli projít tunelem z vistárií? Skvělé, v Kawachi Fuji Gardens pro vás jeden mají. Zahrada je umístěna v severní části ostrova Kjóto, a ideálním časem pro návštěvu je duben, protože květiny jsou v té době nejbohatší a nejbarevnější. Uznejte sami, o takový dechberoucí zážitek se ani nechcete připravit.

amazing-places-japan-25-57512c5fc10d6__880

5. Svatyně Fushimi Inari

Malichernost světských problémů pocítíte na vlastní kůži v jedné z nejvýznamnějších šintoistických svatyní, která je zasvěcena Inarimu, bohu rýže. Svatyně se nachází na jihu Kjóto a v jejím okolí mohou návštěvníci spatřit velké množství liščích soch. Liščí výjevy se ve svatyni objevují proto, že tito tvorové jsou považováni za posly boha Inari.

Pro návštěvníky je velkou atrakcí zejména sto červených bran, které svatyni lemují.

amazing-places-japan-10-57512c3aa812f__880

6. Zimní chrám Natadera

Vyrazit do Japonska v zimě? No, není to sice úplně klasické, ale dobrá zpráva je, že i v zimních podmínkách si v Japonsku přijdete na své. Chrám Natadera je více než 1300 let starý a byl založen buddhistickým mnichem Monkem v roce 717, který navštívil horu poblíž a našel na tomto místě svého boha. Jak hora Mount Hakusan, tak chrám Natadera patří k nejvíce navštěvovaným místům regionu, v němž se nacházejí.

amazing-places-japan-1-57512c226b849__880

Zdroj: BoredPanda