Pokud jste fanoušci Blade Runnera, Matrixu nebo jiné klasiky cyberpunkového žánru, určitě vás potěší blížící se novinka od Netflixu. Seriál Altered Carbon přináší příslib chytré sci-fi s napínavým příběhem a vybroušeným vizuálem. Myslím si, že je na co se těšit.

Seriál je adaptací stejnojmenné knihy britského spisovatele Richarda Morgana, v češtině k sehnání jako Půjčovna masa, a zavede nás do 25. století. Lidská mysl je zdigitalizována a dá se přenášet z jednoho těla do jiného.

Tohle nebude tradiční vyšetřování vraždy

Takeshi Kovacs, hlavní hrdina seriálu, je bývalý elitní bojovník známý jako Envoy. Jeho mysl byla 500 let vězněna, ale nyní je stažena do těla neúspěšného policisty, aby Kovacs mohl vyřešit vraždu bohatého obchodníka. Jeho záloha byla stažena pár hodin před vraždou, tudíž po svém znovuprocitnutí nedokáže pachatele identifikovat. Envoye, kterého ztvárnil švédský sympaťák Joel Kinnaman (RoboCop, Suicide Squad) tak čeká napínavé pátrání a dozajista i spousta filozofování nad smrtelností a nesmrtelností lidské duše, úpadku společnosti apod.

O tom, že půjde o nářez, se můžete přesvědčit z nadupaného traileru. Ten ukazuje působivé výjevy z budoucnosti i svižnou akci. Netflix na jeden díl tohohle sci-fi údajně vynaložil průměrně 6-7 miliónů dolarů a je to znát. Myslím si, že se máme na co těšit. Altered Carbon spatří světlo světa 2. února.

Foto: © Netflix