Avengers: Infinity war otřásli pokladnami celého světa a vysypali z nich slušný poklad. Díky tomu padli tržební rekordy jak v USA, tak ve zbytku světa.

Největší tržbu za první víkend v USA zatím držely Star Wars, konkrétně Síla se probouzí. Ale i jejich 247 milionů dolarů se muselo sklonit před Thanosem a jeho 257 milióny. Globálně zase dostalo nasekáno osmé Rychle a zběsile, které o rekord přišlo skoro o sto mega. FF8 otvíralo za 542, Avengers 3 zvládli vyrejžovat dokonce úctyhodných 641 miliónů.

Nutno podotknout, že film ještě nestartoval třeba v supersilné Číně, takže ještě je prostor pro sklizení slušné úrody. Nicméně i přes tak ohromný start se očekává, že se tenhle superhrdinský kolos bude rychle zadýchávat. Protože největší poptávka byla nasycena právě rychle na začátku, kdy kina zaplnili nedočkaví fandové. Navíc na dveře klepe další konkurence, třeba Deadpool nebo Solo. I proto se předpokládá, že film nedosáhne ani na tržby přes dvě miliardy, nebo se přes ně přehoupne jen těsně, a v součtu se nakonec bude muset spokojit s třetím místem za výše zmíněnými sedmými Star Wars. Na nedostižného Avatara Thanos asi ani nedohlédne. Přesto se jedná o obrovský úspěch.

V ČR nevládnou Avengers, ale pan Grey

Jenom pro doplnění a zajímavost, Infinity War se dařilo dobře i v České republice. V prvním víkendu si ho nenechalo ujít 216 tisíc diváků, kteří za lístky zaplatili přes 35 miliónů korun. Ale i přes slušný výsledek, tyhle čísla řadí třetí Avengers v ČR až na sedmé místo.  Na trůnu sedí 50 odstínů šedi. Thanos tedy v naší kotlině dostal na zadek od pana Greye 🙂

Foto: © Marvel, © Focus Features