Jestli znáš memy a jsi gamer, tak určitě víš, kdo je Seth Everman. A pokud ne, tak se koukni. Stojí to za to. Každý tvůj game over a každý tvůj tutoriál, který se nedá přeskočit, je v jeho hudbě.

Nejen že je slavný, ale taky postuje spoustu věcí, mezi nimi i svoje divné hudební experimenty. Jako tenhle. Ve hře je spoustu opakujících se motivů a ty se po čase naučí hráč podvědomě znát. Znělku úspěchu, opening cutscén, které jste viděli tisíckrát i ten rozkošný, neopakovatelný zvuk toho, když po sto padesáté šesté zařvete a zjistíte, že se to neuložilo a děláte celý level znova.

Kdybyste to popsali někomu, kdo nikdy nehrál, asi by na vás koukal, jako kdybyste spadli z višně, ale právě hudební motivy jsou to, co nám pomáhá se ve hře orientovat a v neposlední řadě na ni nikdy nezapomenout.

Komu nepřeběhne mráz po zádech, když uslyší znělku nějakého těžkého bosse, kterého jste dali jen s vypětím sil, nebo theme, které hraje v menu, když hru zapnete a najednou si vzpomenete na všechno, co jste v ní zažili?

Seth to ví. Seth to umí. Seth to ukáže.

Právě tomu se věnuje ve svém posledním videu – Music genre: video game 2. Je to pokračování videa z loňského roku, které nastartovalo svůj vlastní meme.

V popisu má, že je „just as bad“, takže se dá tušit, že to bude zase super.

Nejen, že si díky tomu vrátíte ty nejlepší okamžiky ze hry, Sethovo delivery s kamenným obličejem je stejně tak skvělé.

Skoro by se dalo říct, že suchý humor je jeho druhé jméno, ale to rozhodně nevadí. A kdybyste náhodou měli dost jeho gamesových videí, má dost jiného hudebního obsahu, který vás zaručeně potěší. Třeba Viva la Vida od Coldplay hraná na všech možných nastavení synthu. Tak…proč ne, že ano.

Image Credit: © Seth Everman