Polda asi dnešním pařanům nic neřekne, ale v devadesátých letech šlo o obrovský hit, který definoval herní scénu 90. let v Česku. Hra se dočkala hned pěti pokračování.

Všechny navazující díly se už uvedení na mobilní platformy dočkaly. Jednička tak byla pardoxně posledním dílem, který mobilní pařani zatím neměli možnost ozkoušet.

Polda 1: Let’s play

Hra od studia Zima software (zakladatel Martin Zima) debutovala na PC už v roce 1998. Vyprávěla příběh odehrávající se v obci Lupany, kde došlo k tajemnému únosu. Ten přichází vyřešit právě „polda“ Pankrác. Kromě rozmotávání spletitého příběhu se hráč dočkal především kvalitního humoru a ještě kvalitnějšího dabingu. O hlasy některých postav se postarali takoví herci jako třeba Luděk Sobota, Jiří Lábus či Petr Nárožný.

Polda je dnes v iOS i Androidu ke stažení bezplatně a zdarma můžete odehrát úvodní kapitolu. Další epizody si stáhnete za 79 Kč a jako pamětník, který odehrál prvního Poldu ještě na svém „vytuněném“ PC Intel Pentium 200 (či co to tenkrát bylo), slibuji, že se nudit nebudete.

Foto: © ZIMA software