Možná jste zaznamenali inovaci ve světě stříleček pod názvem Superhot. Možná jste i slyšeli o její VR verzi. Tak se teď připravte na Superhot VR speedrun, který z už tak náročné hry dělá nový Matrix.

Chybělo vám Neovo vyhýbání se kulkám a taky byste chtěli někdy zažít ten okamžit, kdy vás odpojí ze systému a vy umíte kung-fu?

Tak to vám hra nenabídne. Je totiž originál.

Superhot vám umožňuje márovat protivníky v podstatě jen tehdy, když jste v pohybu. Hra, pokud se nehýbete, na vaši přítomnost nereaguje. Ale ve chvíli, kdy ťuknete do myši nebo, hrajete-li VR, pohnete rukou, začne ten pravý shitstorm.

A protože by to bylo takhle moc jednoduché, přišli hráči na způsob, jak si to ještě ztížit.

Nehýbej se a všechno je v cajku

Runneři se v extrémně krátkém čase musí zaměřit hlavně na rychlost, hbitost a přesnost, pokud chtějí uspět. Výměna zbraní, orientace v prostoru a pohyby jak z akčního filmu jsou záruka toho nejlepšího času.

Speedrun hra má aktuální rekord 8 minut 33 vteřin. Ve všech oblastech dohromady. Nepočítají se dílčí rekordy hráčů, kteří se předhánějí v jednotlivých levelech.

Pro příklad. Game-play Bena Masseyho, který dává speedrun Superhot VR jen o tři vteřiny víc, než je současný rekord.

To chci! Za kolik?

VR technika je pořád dost drahá hračička, třeba HTC Vive se cenově pohybuje stále kolem 26 000 korun. Levnější Oculus pořídíte za cca 14 tisíc. Už proto je hráčská komunita na VR stále ještě poměrně malá, ale její hráči posouvají hranice VR her stále dál a dál. Až přijde den, kdy si bude VR techniku moci pořídit každý, možná budou hry na takové úrovni, že prostě jenom natáhnete ruce, nasadíte VR set a vstoupíte do úplně jiného světa.

A třeba se vás nebude ani snažit zabít, jako v Superhot. I když jaká by to pak byla ta zábava, že.

Foto: © Superhot Team, © Oculus Rift