Není sám. Pokud jste fanda filmových zpracování svých oblíbených komiksů nebo mang či anime, budete skákat radostí. A to hned dvakrát.

Kdyby to náhodou ale nebylo vaše forte, ještě pořád tu je pěkná retro duchařina a připravovaná sága, která možná sesadí z fantasy trůnu léta oslavované Game of Thrones nebo Pána prstenů.

A proč že tohle všechno? Co to vlastně je?

Když Netflix oznámil, že se pustil do Death Note, jednoho z kultovních japonských anime, které i v Evropě zná vedle Naruta skoro každý, spoustu lidí tím zcela jistě zaskočil – přeci jenom – kolik kvalitně udělaných filmů s anime/manga předlohou, ať už japonskou nebo korejskou, byste vyjmenovali? (Kromě nového, efektově načančaného Ghost in the Shell.)

Moc jich není co?

Každý asi alespoň tuší, že Godzilla má svůj původ v Japonsku a to je určitě na zlatou hvězdičku. Oldboy, Battle Royale – snad ještě Speed Racer, ale jinak to je s nějakým kvalitním zpracováním kultovní předlohy do filmu celkem bída. Pokud se toho nechytnou zahraniční režiséři – zejména z USA. To je to pak materiál na Zlatou malinu.

Takže říct, že máme důvod k obavám, je celkem slabé. Ale co už – čekají nás hned dvě kultovky, tak proč nejít trošku s kůží na trh a risknout to – není to totiž žádné béčko, co si filmaři vzali.

Death Note (premiéra 25. srpna) je legenda a pokud nechcete zrovna Netflix produkci, pak je tu třeba Fullmetal Alchemist, který by měl mít premiéru už 1. prosince 2017.

Co je doma, to se počítá

Je ale taky jedna budoucí adaptace, která je doslova za hranicemi. Každý, kdo kdy vlastnil počítač nebo PSko, ví, že i přes všechny obavy, na tohohle fešáka, kterého si Netflix vzal do parády, se vyplatí těšit. Andrzej Sapkowski společně s Netflixem oznámili seriálové zpracování jeho světoznámé ságy Zaklínač, kterou proslavily mimo jiné i hry od polského CD Projekt Red. Ti samí lidé taky přislíbili spolupráci na seriálu, takže i když by se mělo čerpat zejména z knižní předlohy, můžeme doufat, že to, co fungovalo ve hrách – skvělý příběh, postavy – se podaří dostat i na plátno.

No, a protože tohle všechno je ještě daleko, ShutDown vás zve o Halloweenu 27. října k další sérii Stranger Things. Pokud bude aspoň z půlky dobrá jako ta první, bude to pořádná pecka. Tak se pojďte těšit s námi a až ohně ve Westerosu vyhasnou a přijde Zima, budeme se mít zas na co koukat.

Foto: © Netflix, © CD Projekt Red, © Warner Bros