Protože to, co si dát příští rok na vašich ctěných PSkách, už víte, připravili jsme pro vás hitparádu toho, co by vás (i nás) mohlo zajímat na PCčka na 2018tku. Není toho zrovna málo, ale tak – rok je dlouhý a času na hraní je vždycky dost, nebo ne?

Co na tom, že je zrovna maturita, zkouškový nebo nějaká jiná komplikace, pár hodin střílení emzáckých hlav a člověk je jako znovuzrozený.

ANTHEM

Tahle překrásná hra je mental child týmu z BioWare a další z jejich sci-fi kousků. I když jim Mass Effect Andromeda s prominutím padla na hubu, zdá se, že si od Anthem slibují velké úspěchy.

Takže – chce se vám s partičkou spolubojovníků nasadit super-mega-ultra vybavené skafandry a vyrazit do nebezpečné mimozemské divočiny? (Crysis 2 někdo? Ne?) Tahle hra vypadá úchvatně a i když i jejím ději zatím nevíme mnoho, zdá se, že to bude minimálně pěkná podívaná se skvělými fight mechanikami. No posuďte sami.

GWENT: The Witcher Card Game

Chybí vám Witcher? Máte OCD, když neslyšíte znělku úvodního menu? Je Geralt váš životní parťák a to, že trilogie skončila, jste dosud nepřenesli přes srdce? Pak pro vás máme dobré zprávy.

V roce 2018 přijde na svět ofiko Gwent game, která zatím prochází veřejnou betou. V CD Projekt Red na své fandy nezapomínají, a i když zatím pilně pracují na své nové scifárně Cyber Punk, nelení a servírují svým fanouškům vzpomínky na witcherovský svět. To je rozhodně dobře, aspoň na nic nezapomenou, když budou muset svoje encyklopedické znalosti dát k dobru při přípravě Witcher seriálu pro Netflix, který je právě v produkci. Jo a – trailer je skvělý. To ale nikoho nepřekvapuje, nebo ano?

METRO EXODUS

Protože to zatím všechno vypadalo pěkně a roztomile a mile, je potřeba do toho hodit kapku toho mrazivého dramatu. Od toho je tady Metro Exodus – tahle first-person střílečka nás vezme do moskevského metra, kde budete hledat přeživší po celosvětové apokalypse. Ledové Rusko vám nedá nic zadarmo a ručíme za to, že budete mít místy co dělat, abyste si nepustili do kalhot.

Pokud jste stealthoví hráči, máte rádi propracovaný příběh a hororovou atmosféru a nezaleknete se nějakého toho zběhlého Putinova medvěda v zamrzlé ruské divočině, je tohle hra přesně pro vás.

METAL GEAR SURVIVE

Než vyjde Death Stranding a než se Kojima rozhodne, co vlastně plánuje v budoucnosti pro své nové ofiko studio, máme tady první hru ze série Metal Gear, která vznikla po Kojimově odchodu z mateřské společnosti Konami. I když je to vlastně jeho mind-child, společnost zbrzdila její vydání (měla vyjít už v roce 2017) a vyjde až příští rok. Tahle onlinovka a survival hra, by měla přinést velký dobrodružný svět k objevování a nový způsob hraní, kterého jsme se v klasickém Metal Gearu zatím nedočkali. No, uvidíme. Doufejme, že se série i bez svého tatíčka udrží na nohou.

SUPER MEAT BOY FOREVER

Máte rádi skákačky? Chybí vám hra, která se dá hrát prakticky na jakékoliv platformě? Je tu přece Super Meat Boy od nezávislé společnosti Team Meat. Tahle hra, kde se všechno rozprskává na různé kusy (masa, střev, krve…) a levely má brutálně těžké, je dostupná na všech možných platformách jako PC, PS, Xbox One i na Androidu.

Rozhodně nečekejte, že půjde o nějakou relaxační, oddechovou hru, protože Super Meat Boy je totální frustrace zhmotněná ve hru. Levely jsou šílené, herní mechanika, i když zábavná, vás nutí neustále hledat nové a nové cesty a kulička Super Meat Boy toho fakt moc nevydrží. Jestli hledáte výzvu a máte chuť se s něčím trochu porvat, je Super Meat Boy Forever to pravé ořechové.

Tak co? Vybrali jste si? Nebo jste zapřísáhlí fanoušci nějaké jiné hry, kterou jsme sem nezahrnuli? Dejte nám vědět!

Image Credit: BioWare, Team Meat, Konami, CD Projekt Red, 4A Games