Kdo by neznal Star Wars. Legendární sága Hvězdné války se v minulém roce vrátila na plátna kin jako Star Wars: Síla se probouzí. Ačkoliv byl film divácky vítaný, tak málokdo ví, že natačení nebylo nejpříjemnější pro chicagského rodáka Harrisona Forda, který si zahrál Hana Sola. Ford se totiž při natáčení vážně zranil. 

Soud nyní uvalil pokutu na Foodles Production, která je za natáčení zodpovědná. Bristká společnost Foodles Production patří pod Disney Pictures a výše pokuty činí 1,6 milionů liber (více než 48 milionů korun).

hfA co že se stalo? Herec, který přišel na natáčení, stlačil tlačítko dveří vermírné lodi Millenium Flacon. Myslel si, že dveře nejsou aktivní a nezavřou se. Ty však byly na dálku ovládané technikem a jak herec přecházel, dveře ho stlačily k zemi a zastavily se údajně „jen pár milimetrů od jeho tváře“. Herec utrpěl zlomeninu dvou kostí v levé noze a vymknul si kotník.

14063653395_4cd842c1a7_oKovové dveře vesmírné lodi údajně važí jako malé auto a podle žaloby se taková nehoda dala očekávat. Herec si následně musel od natáčení dát dva měsíce pokoj.

Foodles Production přiznali vinu za nedostatečnou ochranu herců a členů štábu. Herec údajně mohl přijít o život.

zdroj: theVerge

foto: Wikimedia, Flickr/@BagoGames