Po roce, kdy se v Homestuck odmlčeli, se k hráčům konečně dostalo jejich love-child, totiž hra Hiveswap. Venku je zatím Act 1, ale z recenzí je dobře vidět, že fanoušci, kteří hru pomohli na Kickstarteru rozjet, investovali dobře.

Hiveswap je nostalgická, krásná hra, a jak tvůrci přiznávají, byla inspirovaná klasickými adventurami typu ukaž-a-klikni (point-and-click). Zdá se, že tohle Hiveswap splnila na jedničku – prostě krásná žánrovka.

Příběh sleduje Joey Claire, tanečnici a aspirující veterinářku, která se snaží vyřešit záhadu, proč je najednou její dům plný příšer. Ano. Dům je jimi doslova zamořený a na hráči je, aby s nimi bojoval. Jak? Hra funguje na systému celkem jednoduchých puzzles, které povětšinou stojí na tom, že Joey musí zkombinovat věci, které předem našla, v nástroje, které jí umožní otevřít dveře, aby se dostala dál nebo aby mohla bojovat s nestvůrami.

V některých hrách, jsou tyhle typy hádanek celkem samoúčelné, ne tak ale v Hiveswap. Puzzly jsou dostatečně složité, aby byly zábavné, ale ne tolik, aby se z nich stal několikahodinový brainstorm, a na rozdíl od jiných her s sebou také zpravidla nesou i nějakou částečku příběhu, který postupně právě díky puzzlům a minihrám (kterých je jen pár), odkrýváte.

Teen-comedy

I když je to vlastně sci-fi, hra není jen o příšerách a portálech do jiných dimenzí. Společně s Joey odkrýváte příběh jejího života. Joey je teenager, co se mu do domu nastěhovaly příšery, ale zdá se, že má i trochu „normálnější“ problémy. Matku, která, zdá se, už nějakou dobu nežije, otce, který je věčně fuč a mezi tím vším se Joey snaží fungovat jako normální puberťák. Hra to vypráví s laskavým humorem, a i když jde o klikací adventuru a většina hry je vlastně pěkné scifíčko, není daleko od pravdy, že základem je klasický teen příběh.

Jestli už víte, co originální Homestuck je a bojíte se, že byste se museli do toho všeho znovu vpravovat, tak nemusíte. Hra je dělaná tak, aby ji mohli hrát i hráči s Homestuck neseznámení a i když se v Hiveswap objeví několik už Homestuck fandům známých postav, nemusíte načítat přes 8 000 origin stránek, abyste hře rozuměli.

Pokud se chcete pobavit, oddechnout si a zahrát si na kolenou něco nenáročného, je tahle tříhodinová PC hra to pravé. Právě humor, super gagy a krásné prostředí jsou to, co by vám mohlo rozehnat začínající podzimní (a školní) depku.

Image Credit: © What Pumpkin Games