Již dříve jsme o jednáních mezi bývalým prezidentem a Netflixem psali, ale vše se pohybovalo v rovině teorie. Nyní věci ale dostaly jasné kontury, takže je jasné, že manželé Obamovi s Netflixem spolupracovat budou.

Jejich vlastní produkční společnost Higher Ground productions uzavřela se streamovacím obrem několikaletou smlouvu na dodávání seriálů, celovečerních filmů i dokumentů. Detaily ujednání nejsou známy. Odhaduje se, že výše kontraktu ale dosahuje desítek miliónů dolarů.

manželé Obamovi

O čem budou Obamovi točit?

Dodávaný obsah by se prý měl zabývat tématy, které Obamovi akcentovali již v době, kdy byl Barrack prezidentem. Takže by se mělo jednat hlavně o zdravotnictví, imigraci, či zahraniční politiku. Michelle vždy záleželo na zdravé výživě. Jak to bude pojato, se přesně neví, hovoří se, že středobodem budou především dokumentární série, ve kterých by Obamovi témata rozebírali. První vlaštovky by měly být hotové nejdřív v roce 2019.

Pro Netflix se jedná o krok, jak si znovu a hlasitě získat pozornost a možná zvýšit svou prestiž. Závody mezi streamovacími obry jsou neúprosné, jak ukázal Amazon se svou nemalou investicí do Pána prstenů.

Foto: Wikimedia