Jestli ve sledovanosti, to se zatím neví, i když tam bude chtít seriál určitě bodovat taky. Nicméně ohledně rozpočtu půjde skutečně o rekordní záležitost. Seriálový Pán Prstenů se totiž nedrží ani trochu při zemi.

Jak jsme psali dříve, Amazon na toto veledílo koupil práva za neuvěřitelných 250 miliónů dolarů.  A další kačky se do něj budou sypat díky nákladné produkci. Ta musí mimochodem kvůli smluvním podmínkám začít do dvou let. Tzn., že do konce roku 2019 musí natáčení začít. Vzhledem k velikosti projektu je to ale na přípravu značně krátká doba. Ale aby vše klaplo, tak Amazon vytáhl z peněženky neuvěřitelnou miliardu dolarů.

Pán Prstenů, aneb Amazon chce vládnout všem

Práva jej zavazují přivést na svět pět sérií. Takže to máme nějakých 200 miliónů na sérii. To jsou čísla, o kterých si mohou zdát i některé blockbustery. Snad se to podepíše na kvalitě díla. Mimochodem ale od první zprávy zatím stále není na 100 % jasné, o čem by seriál mohl být. Zatím proběhlo jen opatrné specifikování, že by se mohl odehrávat časově po Hobitovi a mohl by přímo předcházet ději Společenstva prstenu. Teoreticky by se mohl objevit nějaký starý známý, práva to prý do určité míry povolují.

Jinak úmysl Amazonu je naprosto zřejmý. Touhle produkcí dává najevo, že válku streamovacích služeb, především bitvu s hlavním konkurentem  Netflixem, bere vážně, a že se chce důrazně poprat o to, kdo bude jednička na trhu. Pán Prstenů je tak řádně nabitá zbraň, která může s výsledky zamávat. Ale vítěz tu bude především jeden. Divák, který se evidentně může v následujících letech těšit na spousty hodin kvalitních seriálů.

Foto: © Warner Bros.