Foto: David Shankbone CC-BY-SA-3.0 via Wikimedia Commons

Pozdní příchody. Podle jedněch jeden z nejhorších zlozvyků vůbec, podle druhých nic, co by bylo potřeba řešit. Samozřejmě ti první jsou ti, co pořád čekají na ty druhé, kteří prostě jedou ve svém módu „až přijdu, tak přijdu“ a mají svou pohodičku. OK, ledacos se dá snést, ale existuje jedno místo, kam byste podle mě měli dorazit na čas. Kino! Není nic horšího, než když zvedáte celou řadu, lidi v dalších dvou za tou vaší najednou nevidí a všichni vás v tu chvíli nesnáší. Choďte do kina včas!

Foto: David Shankbone CC-BY-SA-3.0 via Wikimedia Commons
Foto: David Shankbone CC-BY-SA-3.0 via Wikimedia Commons

Abych nebyl na opozdilce až moc přísný, všichni víme, že při každé projekci je dobrých 10-15 minut k dobru díky reklamám a ukázkám. Pokud to stihnete v této době, je to pořád včas. Ale poslední dobou se rozmohl nešvar, že si spousta frajerů a frajerek dorazí tak v prvních deseti minutách již rozběhlého filmu. Nechápu a chtěl bych vědět, je-li mezi vámi někdo takový, to vám nevadí, že přijdete o začátek filmu?

Každopádně to, že prošvihnou začátek, je jen a jen problém dotyčných. Jenomže takovýto opozdilci samozřejmě sedí někde uprostřed sálu, uprostřed řady a místo, aby pokorně zabrali první volné místo, se neohroženě a sebevědomě vrhají ke svému místu. Pohodlně usazení diváci, kteří přišli včas, vstávají, přesouvají své věci a lidé v řadách za nimi natahují krky a kroutí hlavy, aby film lépe viděli. A všichni takto vyrušení svorně tyto „taktní lidi“ nenávidí.

Už v tuhle chvíli jsou takovýto jedinci samozřejmě za koko*y, ale mnohdy to dotáhnou ještě dál. Protože hned po usazení si přeci vzpomenou, že v tom spěchu zapomněli na pop-corn nebo colu, nebo je potřeba se ještě vyčůrat. Takže celý extempore může začít nanovo a to je mezi kolem sedícími sousedy najednou zase veselo. Nedivil bych se, kdyby jednou podobná situace skončila podobně jako v prvním Scary movie. Vzpomínáte?

Sám si snad začnu nosit do kina kuš. Třeba jen s tupou střelou pro výstrahu. Ono takové jemné dloubnutí ztupenou šipkou do žeber třeba příště od pozdního příchodu odradí.

Hodinky - skvělý vynález, který pomáhá sledovat čas a nechodit pozdě
Hodinky – skvělý vynález, který pomáhá sledovat čas a nechodit pozdě

Co s tím?

No, pokud jste arogantní kok*t, tak s tím už asi nikdo nic neudělá. Dál budete chodit, kdy se vám zlíbí a bude vám úplně fuk, jestli otravujete lidi kolem nebo ne. Jestli se sebou dokážete žít, ba co víc, někdo dokáže žít s vámi, tak gratuluji.

Pokud se mezi takovéto lidi neřadíte a jdete pozdě nedopatřením, nebo sice chodíte se zpožděním často, ale stydíte se za to, tak to zkuste okolí neznechucovat.

Hlídejte si čas, choďte do kina včas!
Hlídejte si čas, choďte do kina včas!

Pokud už víte, že projekci nestíháte, zamyslete se, jestli nebude lepší počkat na další. Chápu, že v malých kinech to nejde, ale v multiplexech promítají filmy několikrát denně, očekáváné novinky dokonce s rozumnými odstupy brzy po sobě. Projděte se po okolí, dejte si jídlo a vyrazte o hoďku později. A nééé, že se zase zpozdíte!

Když nemáte čas čekat a jdete už pozdě, tak vážně nebuďte za koko*y. Zbabrali jste to, nemusíte to kazit půlce kina. Sedněte na volný místo, kde budete co nejmíň otravovat lidi. Necpěte se doprostřed na svá sedadla, hezky na kraj, nebo do spodních volných řad. Že přesně tyhle místa nesnášíte? Aspoň si to příště budete pamatovat.

A na závěr snad jen poslední rada. Taková nečekaná, mnohé překvapí, některé možná dokonce šokuje. Choďte do kina včas!

P. S.: Předchozí řádky se nemusí vztahovat pouze na návštěvu kina. Včasný příchod ocení i v divadle, nebo třeba na koncertu vážné hudby. To, že máte smoking, z vás nedělá o nic menšího koko*ta, pokud dorazíte pozdě a budete tím otravovat všechny okolo.

Foto: Pixabay, Pexels, Wikimedia