V hlubinách času, kdy rychlý internet mělo pár vyvolených a většinu filmů jsme si půjčovali ještě na VHS, vzniknulo jedinečné a unikátní dílo. Pár Pařmenů. Parodie, totální kravina v tom nejlepším slova smyslu a legenda, jejíž hlášky jeden čas citoval každý.

Vzhledem k tomu, že se kolem celého Pána Prstenů nyní zvedlo takové haló, vzpomněl jsem si na tuhle pecku, bez které by mé dospívání nebylo kompletní. V roce 2004 ostravští středoškoláci říkající si Banda Trotlů vytvořili nový dabing megaúspěšnému Společenstvu prstenu. Jejich pirátské předabované provedení – Pár Pařmenů – Společenstvo… –  se prohnalo po večírcích i ospalými odpoledni jako lavina a stalo se v určitých kruzích stejně kultovní jako originál.

Jak chobot Fritol Šourek na párty vyrazil

Z osudové výpravy za zničením prstenu se tak stala cesta na obrovskou párty. Z Gandalfa byl Šmajdalf, Legolas se stal Legolandem, už se neputovalo do Mordoru, ale do Nádoru. A místo hobitích písní se na Bilbově, pardon, tedy na Bimbově narozeninovém večírku rozezněl třeba Benny Benassi. A to je pouhý zlomek všech možných fórů, které se smělým dabingem do tohohle kultu dostali. Navíc všichni mluví legračními nepasujícími pubertálními hlasy, takže se bez přehánění jedná o totální úlet.

Pověst ale praví, že Pár Pařmenů měl být jen interní záležitostí pro pár vyvolených. Banda Trotlů tohle dílko tvořila prý především pro sebe, jako koníček, a možná tak pro pobavení svých blízkých. Naštěstí pro nás ale tento skvost někdo vynesl na světlo světa a umístil na internet. Údajně.

Tam se dá sehnat snadno i dnes. Nežalujte na nás, ale když tak se mrkněte SEM nebo třeba TADY 😉

Za dobrou zábavou se skrývá hodně práce

Přestože se ale jedná o takovou bejkárnu, která kvůli svému nelegálnímu provedení, neměla šanci vydělat jedinou korunu, spolkla značnou porci poctivé práce. „Trotlové“ věnovali scénáři dialogů pět měsíců, samotný dabing a úpravy zvuku trvaly další čtyři.

Pro doplnění se musím určitě zmínit o parodické knize Za pár prstenů, jenž film hodně ovlivnila. Zvláště pro jména postav či lokalit se stala nevyčerpatelnou studnicí nápadů. Pokud se vám Pár Pařmenů líbilo (nebo líbit bude), pusťte se bez váhání do čtení.

Ve vzduchu chvíli visely i pokračování Dvě hi-fi věže a Nasrat krále. Ale nikdy na ně nedošlo. A abyste věděli, do čeho jdete, dejte si tady zatím jen sestřih toho nejlepšího:

Foto: © Warner Bros.