I přestože listopad přinese víc jak dvacet pět kino premiér, zdá se mi způsob tohoto filmového měsíce poněkud nešťastný. Vidím tam totiž jen jeden zásadní hit, u kterého ještě tak plně nevěřím, že dobře dopadne a jen jeden film, na který se skutečně těším. Zbytek se mi jeví jako taková kino výplň, která může maximálně překvapit.

Všechno nejhorší – Premiéra: 2. listopadu

První týden bych prachy na lístek vsadil na horor Všechno nejhorší. Tenhle film předchází docela dobrá pověst a zdá se, že se jedná o kvalitní zábavu. Příběh, ve kterém holka uvízne v časové smyčce, kdy jí na konci dne vždy zabije vrah, vypadá jako zajímavý mix poctivého napínáku a komedie Na hromnice o den více.

A nic lepšího stejně asi nebude. Film o Miladě Horákové jednoduše pojmenovaný Milada, bohužel i kvůli její památce, prý tře bídu s nouzí a Zabití posvátného jelena ocení spíše jen milovníci artového filmu.

Vražda v Orient expresu – Premiéra: 9. listopadu

V mém kino diáři nejočekávanější premiéra tohoto měsíce (ano, Ligo spravedlnosti, je to tak). Adaptace jednoho z nejslavnějšího románu od Agathy Christie s kníratým detektivem Herculem Poirotem je podle mě černý kůň celého roku.

Chlubí se neuvěřitelným obsazením (Johnny Depp, Judi Dench, Michelle Pfeiffer, Willem Dafoe a mnoho dalších) a především povedenými trailery. Zdá se, že se Kennethu Branaghovi, který režíruje a hraje i hlavní roli, podařilo trefit vyvážený mix moderní filmařiny a dostatečné úcty k legendární předloze.

Liga spravedlnosti – Premiéra: 16. listopadu

Sice má ve stejný den premiéru i poslední díl a vrchol Hřebejkovy trilogie Zahradnictví, ale i tak věřím, že Liga spravedlnosti s kiny zamává trochu víc. Tak fóry a nadsázku stranou a trochu vážně.

Justice league je samozřejmě jeden z nejočekávanějších filmů roku, ale já se na něj tak úplně netěším. A to jsem nějaký komiksový fanda! Cítím samozřejmě zvědavost, ale taky se nemůžu zbavit hořké pachuti z Batman vs. Superman a nepřesvědčila mě ani Wonder Woman. Naději mi dává Joss Whedon, který naskočil na palubu, aby JL dotáhl. Jenže nebylo stejně moc pozdě? Trailerová kampaň ve mně zatím příliš důvěry nevzbuzuje, takže zůstávám v opatrném očekávání, že to snad tentokrát vyjde a DC konečně zaboduje naplno.

Hráči se smrtí – Premiéra 23. listopadu. Ne, raději originál…

Ve čtvrtek 23. asi do kina nechoďte. Remake Hráčů se smrtí bude slabota, pusťte si originál s Julií Roberts a máte vyřešeno. Táta je doma 2 asi taky nikoho nemusí zajímat, protože kdo z vás zná jedničku? U nás v kinech stejně neběžela. A časosběrný dokument Sbohem děcáku o socializaci dětí z dětských domovů vám můžu doporučovat horem dolem, ale stejně na něj nikdo nepůjde. Nebo se pletu? Dřív nebo později poběží večer na „Český“, tak si ho pak pusťte aspoň v bedně.

7 životů – Premiéra 30. listopadu

Hned osm premiér nás čeká poslední listopadový den. Žádná velká pecka se neočekává, ale za podívanou by mohl stát sci-fi thriller 7 životů. Zkrácený text distributora film popisuje takto:

Přelidněný svět roku 2073 se řídí drastickým zákonem jednoho dítěte na rodinu. Pokud úřady objeví přestupek, mladší sourozenec je nesmlouvavě odebrán. V jednom bytě se ale už třicet let skrývá a žije sedm sester.

Podle mě to nezní vůbec špatně a tady se nechám rád doufám příjemně překvapit. Taky se vrací mluvící medvídek Paddington, ale to je spíš film na propršené odpoledne doma než na neodkladnou návštěvu kina.

Listopadový kino přehled je za námi. Co se týče mě, zase až tak velkolepá očekávání nevzbuzuje. Brzy se ale minimálně dozvíme odpověď na otázku, která trápí nejednoho filmového fandu. Bude Justice league další DC průser? Uvidíme a můžu vám už teď slíbit, že se to na ShutDown dozvíte.

Titulní foto: © Warner Bros.