Tenhle týden budou bourat kinosály roboti, ale Transformerům zase tolik neholduji. Odložil jsem si je na později a raději zvolil nenáročnou komedii Holky na tahu, od které jsem nic nečekal. A hodina a půl přímočaré a hodně ulítlé zábavy se mi bohatě odvděčila.

Tedy do míry, jak se může zavděčit ultra pitomá komedie, jejíž jedinou ambicí je nenudit a rozesmát.

Nulové ambice, přízemní humor, zábava ale tak akorát

Nejdříve rozepíšu tu ultrablbost. Holky na tahu jdou skutečně na hranu. Koketují s nevhodným morbidním humorem, vyrukují s otevřeně sexuálně orientovanými narážkami a je tam třeba chlápek v plíně na metamfetaminu, takže asi tak. Nic sofistikovaného nečekejte. Naopak logiku a umně vypracovanou legraci tohle nevidělo ani z projíždějícího rychlíku.

Tenhle film na vás pálí mrtvoly s penisovými brýlemi a přidává nevhodně nadržený pár, který se hlavní aktérky snaží ukecat k co nejmravnějšímu grupáči.

S nízkými ambicemi a nízkým humorem se ale vejde do hoďky a půl, takže vás nebude nudit. A navíc nemá čas, alespoň u mě, narazit na hranici množství nevhodných vtipů, kterou snesu. Možná i proto jsem nakonec vcelku spokojený.

Vidět, zabít čas, zapomenout

Přesto si upřímně za dva týdny vzpomenu tak na půlku filmu a za měsíc možná na pár záblesků. Tohle je spotřební záležitost, která jde jedním uchem dovnitř a druhým víceméně hned ven.

Takže abych to shrnul, tenhle film není ničím extra výjimečný. Ale dá se na něj koukat, pobavit se u něj a jakžtakž příjemně zabít hodinu a půl. Pokud vám to stačí a chcete nenáročný relax, jděte toho. Pokud jste ale suchoprdi, tak se filmu vyhněte obrovským obloukem. Scénáristi tady nejednají nijak útlocitně a svůj ostrovtip obrušují docela dost vulgárním způsobem. Takže jestli vás už teď představa líbání s mrtvolou děsí, tak to pro vás nic nebude.

Poslední poznámka na závěr. Moc nechápu účast Scarlett Johannson na tomhle projektu. Asi chtěla předvést svůj komediální talent. Nicméně na jejím místě by mohla být jakákoliv jiná herečka a vůbec nic by se nestalo. Ale není to výtka jejím směrem, spíš taková myšlenka k odložení.

Foto: ©Sony pictures