Do premiéry poslední řady Game of Thrones zbývá minimálně rok, spíše víc. Hype ale neutichá, spíše roste. Sem tam vždycky unikne zajímavá informace, která nám to čekání má okořenit a naše očekávání vyhnat na maximum.

Poslední takovou je zpráva o tom, že pro účely poslední sezóny se točila bitva, jejíž produkce trvala slušných 55 dní, tedy nějakých 11 týdnů. Na svůj Instagram formou poděkování tuto informaci umístil zkušený asistent režie Jonathan Quinlan, který spolupracoval minimálně na 20 epizodách Game of Thrones.

Game of Thrones - poděkování

Toto je pro draky noci…

Ve vzkazu se poklonil všem svým kolegům, protože si uvědomuje, že stvořili něco výjimečného a velkolepého. Něco, za čím je tolik práce, že až desítky miliónů lidí uvidí v televizi její výsledek, ani si neuvědomí, kolik námahy se zatím skrývalo. Přesto ale prý pochopí, že vidí něco výjimečného.

Pro představu třeba „Bitva bastardů“ se točila přibližně půlku času. Quinlan nakonec svůj příspěvek stáhl, ale to už samozřejmě vesele začal kolovat internetem. Otázkou zůstává, zdali šlo o upřímné vyznání, nebo o chytrý tah, jak znovu rozvířit vody, než se nové GoT dostanou na obrazovku.

Foto: © HBO, IG Jonathana Quinlana