Já prostě animáky žeru, takže jsem rozhodně nemohl vynechat film Tajný život mazlíčků, na který lákaly povedené a vtipné trailery. Jenomže mnohdy se v ukázkách vystřílí ty nejlepší náboje a celovečerní snímek už nešlape tak dobře, jak se mohlo v povedené kampani jevit. Je to tedy i případ „mazlíčků“?

9

Bohužel musím konstatovat, že víceméně ano. Ty nejlepší gagy se skutečně objevily v trailerech a film nabízí vpravdě omáčku, která prostor mezi nimi vyplňuje. Příjemnou a koukatelnou, ale z řady nevybočující.

Jedná se o ideální snímek pro rodiče s dětmi. Malí caparti budou zajisté nadšení, rodiče budou rádi, že se na film dá koukat s tím, že se nejedná o pronuděnou, nedej bože o protrpěnou hodinu a půl. Ale příběh Maxe, který se musí smířit s přítomností nového mazlíka své paničky, sice pohodově prošumí, výraznou stopu po sobě zkrátka nezanechá.

10

Nadčasovosti a hloubky, se kterou se umí dospělého dotknout třeba Pixarovky, se zdaleka nedočkáte. Ale to asi neočekával nikdo. Větší jízdu, ve které nahlédneme za život mazlíků, tak jak ho známe, ale asi ano. A bohužel ani na tu tak úplně nedošlo. Je to hodně barevné, hodně se tam hopsá, zábavně ubližuje a podobně, ale to nejlepší člověk už skutečně viděl. Pokud jste trailery nakoukali hodně poctivě, dovedu si představit úplné zklamání.

Dopadlo to podobně jako Mimoni

Jestliže jste viděli Mimoně, které mimochodem připravilo stejné studio, tak se připravte na podobný zážitek. Žlutí „tic-taci“ také vše naservírovali v předstihu a na film si schovali jen jakousi příběhovou kostru, na kterou se fóry z ukázek nabalily. Já jen, abyste v sobě našli případně pocit, který vám pomůže se rozhodnout, zdali do kina jít, či nejít.

3

Aby toho nebylo málo, tak potenciál prvotního nápadu není vůbec využit naplno. Jinak řečeno toho „tajného života“ se zase moc nedočkáme. Dostaneme především příběh o sbližování dvou zdánlivě nesourodých charakterů v nečekaném dobrodružství, které oba aktéry naopak z jejich životů vytrhne. A to jak z těch utajovaných, tak z těch, které žádným tajemstvím nejsou.

Abych taky přidal něco jako vyloženou pochvalu, tak musím vyzdvihnout práci animátorů. Je neuvěřitelné, jakým směrem digitální animace pokročila a i tento snímek je toho důkazem.

Nemá cenu tedy omílat to samé dokola. Pointu už asi každý pochopil. Mazlíci nejsou špatný film. Nejsou ani ale nic převratného, nebo úplně zapamatováníhodného. V kině se nudit nebudete, sem tam se trochu zasmějete, možná víc, pokud jste kampaň tolik nežrali, a po skončení se začne vše, co jste viděli, pomalu vypařovat z hlavy pryč. Klasická jednohubka.

Foto: Oficiální stránky filmu