Vaše/naše neklidné spaní může skončit, Game of Thrones jsou zpátky na televizních obrazovkách. A hned první díl slibuje, že se zase bude hrát na krev. Pokud jste ještě Dragonstone, jak se první díl jmenuje, neviděli, tak varuji, že následující řádky určitě budou obsahovat spoilery.

Výživná hodinka, kterou nám tvůrci naservírovali, nám především připomněla, kde na šachovnici všechny figury stojí. Jon se u Zdi jako korunovaný král severu chystá na válku s bílými chodci. Po jeho pravici mu do kralování mluví Sansa. Cestu na zeď si konečně našel i Bran, takže rodina Starků je pomalu ale jistě zase pohromadě. Cersei sedí v Králově přístavišti a je de facto obklopená nepřáteli. A do všeho se po hlavě se svou armádou řítí Daenerys, které pomáhá pravděpodobně nejoblíbenější postava GoT – Tyrion a svou cestu k ní našel také Varys.

Sever nikdy nezapomíná

Svou cestu za osobní a rodovou vendetou zatím vede Arya, jenž se tentokrát postarala o parádní začátek, tak jak ho máme rádi. Pomsta na rodině Freyů za krvavou svatbu přinesla dlouho chtěnou satisfakci, která vyhnala určitě nejen má očekávání od letošní série na maximum.

Největší naděje vkládám do novopečené královny Sedmi království (maximálně tří v současné chvíli říká Jamie), Cersei, která vždy uměla překvapit a i z těch nejhorších situací vyjít vítězně. Navíc poslední známky její jemnější povahy odešly spolu s jejími dětmi, čímž se může soustředit na hru naplno.

A co draci? Mají si kde hrát?

Zajímavé bude dozajisté sledovat, jak se Západozemím zamávají draci, potažmo za bouře zrozená Daenerys, která konečně přeplula moře a jde uplatnit svůj nárok na trůn. Fanoušci se určitě těší na epické bitvy, kterým ze vzduchu budou vládnout její šupinatí miláčci.

Co se týče bitev, všichni upínají oči ke Zdi, kde už straší Zimní král se svými nemrtvými. A co se týče romantiky, nevěřím, že neexistuje nikdo, koho by nezajímalo, jestli Tormund zvládne svést Brienne z Tarthu 🙂 Nevyzpytatelnými elementy, které atraktivitu téhle partie zvyšují, jsou třeba Zmije z Dorne nebo Euron Greyjoy. Stejně tak bude zajímavé sledovat, jak se zachovají po třeskuté záležitosti s dračím ohněm ve Vysoké zahradě.

Malou třešinkou na tomto krvavém dortu je Ed Sheeran, který se objevil hned v prvním díle. Jak dlouho asi přežije? 🙂

Každopádně věřím, že nás letos čeká sedm nabitých dílů (série je zkrácená). Je znát, že i tvůrci si uvědomují, že se blíží konec celého seriálu a vše je potřeba uspokojivě uzavřít. Karty jsou rozdány. Hrát se bude zase ve velkolepých scenériích a za přítomnosti úžasných digitálních triků. První díl sedmé série u mě zaplnil speciální prázdné místo, které se objeví vždy po skončení vysílání GoT.  A především ve mně zase probudil faktor absolutního těšení se na další. A to je dobře. Jen houšť.

Promo na další díl:

Foto: © HBO