Největší událost Applu za poslední roky je tady. Už dneska se pro vyvolené novináře a Apple fanatiky spustí jedna z nejdůležitějších akcí.  Apple nám ve velkolepé show představí svoje novinky.

Katedrála

Každý ví, že Apple je kult. A nadcházející akce krásně ukazuje, jak mistrně se svojí image pracují. Místo? Opulentní nová hala pojmenovaná po hlavní ikoně – Steve Jobs Theatre. Veřejnosti zatím uzavřená, ale už kolují neskutečně znějící historky. O rotujících výtazích, pohybujících se do výšky i do stran. O luxusních pohyblivých sedačkách, vyrobit jednu prý stálo přes deset tisíc dolarů. Nejlevnější lístky do haly stojí přes 14 tisíc dolarů.

iPhone 8 a iPhone X

Největší událostí večera bude samozřejmě spuštění nových iPhonů. Budou tři modely – iPhone 8, iPhone 8 plus a iPhone X. O podobě osmiček jsme se něco málo dozvěděli z leaků, ke kterým došlo během minulého týdne. (A které jsou pravděpodobně do jisté míry součástí kampaně.) Nejvíc šokující zpráva se týkala skenování obličeje – nové iPhony ho budou používat místo TouchID! S tím souvisí i zkvalitnění fotoaparátu, především zadní kamery. Dvojí snímání je zpátky, tentokrát ale bude orientované vertikálně, ne horizontálně.

Hlavním hvězdou večera bude Apple X. Co o něm víme? Téměř nic, jenom šílený hype. Půjde o nejnabušenější nový Apple stroj a nejdražší iPhone v historii – první odhady přesahují 1200 dolarů, takže přes 26 000 korun! Ke cti legendární firmě neslouží, že jednu z nejočekávanějších položek, špičkový OLED displej s dokonale vyváženými barvami, si dokupuje od konkurence. Displeje novému iPhonu vyrobí Samsung.

Rozšířit realitu

Jedním z hlavních témat letošního Apple eventu bude tzv. rozříšená realita, anglicky Augmented Reality nebo AR. Z mobilních aplikací, které AR používají, bylo zatím nejúspěšnější fenomenální Pokémon Go. Během posledního roku se applovský software ARkit tasil s několika nádhernými prezentacemi a videi. Je jasné, že rozvoj AR jede v Applu na plné obrátky a čekají nás mnohem sofistikovanější kousky, než je Pokémon Go. Původně se šuškalo o vývoji nového Apple headsetu, ale když je najednou ve hře tajemný výkonný supersmartphone iPhone X, který by AR aplikace mohl zvládnout utáhnout… Kdo ví?

Zničit konkurenci

Další témata na přetřes už nejsou tak glamorous. O zmiňovaných produktech ale určitě ještě uslyšíme. HomePod, robot, který se za vás postará o domácnost, je přímý konkurent Alexe a Amazon Echo, připravený rozbourat pravidla ve světě domácích asistentů. Na HomePod je napojená i nová 4K televize Apple TV. Podle leaků nás čekají nová sluchátka AirPods s delší životností baterie. Kromě toho se představí nový software iOS 11 a animované 3D emoji (ano, vážně).