Filmoví distributoři se asi zbláznili, protože jak jinak si vysvětlit, že v březnu bude kino dobývat hned 34 premiérových titulů! Vybrali jsme pro vás tedy snad ty nejzajímavější, mezi kterými převažují filmy s videoherní tematikou.

Já, Tonya – Premiéra 1. března

Film s Margot Robbie v hlavní roli (usiluje o Oscara) přináší trochu divoký příběh podle skutečných událostí. Životopisný film přibližuje prý s černočerným humorem to, co krasobruslařku Tonyu Harding dovedlo k tomu, že si objednala napadení soupeřky, aby zvýšila svou šanci na olympijské zlato.

Ve stejný den taky vstupuje do kin třeba prý povedená komedie Noční hra, thriller s Jennifer Lawrence Rudá Volavka, nebo další oscarový adept Lady Bird.

Přání smrti – Premiéra 8. března

Nejslabší premiérový čtvrtek tohohle měsíce přináší pravděpodobně průměrný akčňák s Brucem Willisem. Jako vzpomínka na časy jeho největší slávy by to ale fungovat mohlo.

Češi ale houfně zaplní kina kvůli nové komedii Jiřího Vejdělka Tátova Volha, ve kterém se Eliška Balzerová vydá po stopách nevěry svého manžela. Námět tedy zní všelijak, ale Vejdělek aspoň umí jakžtakž točit.

Tomb Raider – Premiéra 15. března

Lara Croft se vrací na filmová plátna. Tentokrát v podání Alicii Vikander, které sice jisté přednosti chybí, ale vynahrazuje je hereckým projevem a jinak vcelku sympatickým vzezřením. Přesto o tom, zdali film bude aspoň koukatelnou akční jízdou, rozhodne scénář a režie. Já si upřímně moc neslibuju.

Pacific Rim: Povstání – Premiéra 22. března

Den, kdy bude mít premiéru hned 9 filmů (proboha proč?), si vsadím na návrat robotů a monster. Guillermo del Toro sice nevydupal návrat Hellboye (bohužel), ale díky zájmu asijských trhů zvládl jako producent vykopat možnost natočit pokračování Pacific Rimu. Režíruje debutér a do této doby hlavně scénárista Steven DeKnight. Snad to bude lepší než „transformeři“. V hlavní roli se představí John Boyega známý z nových Star Wars.

Ready Player One: Hra začíná – Premiéra 29. března

Potenciálně největší pecku si březen schovává na samotný závěr. Steven Spielberg se rozhodl adaptovat knižní hit, který uchvátil celý svět. (Mimochodem pecka, četl jsem.) Film se většinu času bude odehrávat ve virtuální realitě a bude to velká popkulturní jízda, protože odkazuje na spoustu jiných kultovních děl, od Návratu do budoucnosti přes King Konga až po Street fightera.

I přes velký výběr tentokrát vládnou filmy inspirované videoherními peckami, chystáte se na některý? Recenze na některé z nich můžete čekat i u nás.

Foto: © Warner Bros.