Ne všechny hotely se snaží zajistit vám komfortní nocleh. Ono se to hotelnictví dá totiž pojmout i jinak. A nevšední zážitek si odnesete také.

Pamatujete si na opuštěný hotel z hororu Stephena Kinga Osvícení? Tak ten měl jednu obrovskou výhodu. Byl vyfantazírovaný. Co když ale po celém širém světě existují hotely, které si nekladou za cíl zajistit vám vysoce komfortní a příjemný zážitek? Možná se najdou takoví, kteří přímo baží po strašidelném zážitku z hotelu hrůzy. A přesně pro ty máme dnešní výčet těch nejděsivějších hotelů na světě. Kam se tedy vypravíme?

1. Vězeňský hotel v Lotyšsku

Ve 20. století bylo vězení Karosta v Lotyšsku využíváno jako nacistické a sovětské vojenské vězení. V prostorách tohoto vězení posléze vznikl hotel a překvapivě není žádnou novinkou, že se o něm nesou zvěsti vykládající o paranormálních jevech. Návštěvníci tam prý spatřují duchy lidí, kteří v zařízení v dobách, kdy fungovalo jako vězení, zemřeli.

29

Pokud vám samotná atmosféra nepřijde až tak zlá, zeptejte se ochotného personálu, který vám rád povypráví historky o tom, jak se v pokojích zjevují děsivé páry očí, které pozorují hosty, o dveřích, které se samovolně otevírají, nebo o ženě, která prochází chodbami.

2. Elveyova farma v Anglii

Bizarní ubytovací zařízení se rozkládá na území hrabství Kent v malé vesničce Pluckley, která je považována za jednu z nejstrašidelnějších v Anglii. Podle toho, co se o farmě říká, tam má strašit duch plačícího tuláka. Ten ale na opuštěné farmě rozhodně nehospodaří sám. Zažít se tam prý dají hodně nevšední věci.

33

3. Zámecký hotel Ballygally v Irsku

V tomto podivuhodném hotelu v severním Irsku prý straší duch Isobelly Shawové, která na zámku bydlela v sedmnáctém století. Její muž, lord Shaw, ji uvěznil v její komnatě hned poté, co mu porodila syna. Isobella se zabila při pádu z okna, když se snažila uprchnout ze svého vězení. Od té doby se prý její duch potuluje po zámku a hledá jejího syna, od kterého byla odloučena.

34

4. Hotel Burchianti v Itálii

O hotelu Burchianti v italské Florencii se říká, že je plný duchů. Hosté v tomto hotelu prý viděli malé děti skákat po halách, ženu pletoucí v křesle a hospodyni, která vykonávala své úklidové práce v časných ranních hodinách. Hosté, kteří měli možnost pobýt v pokoji s freskou, v němž jednou pobýval také Benito Mussolini, také vypověděli, že měli pocit, že je někdo sleduje a cítili chladný dech na tvářích.

35

5. Dragsholm Slot, Dánsko

Zámek Dragsholm Slot byl postaven už ve dvanáctém století. Říká se, že v něm panují duchové dvou žen a hraběte z Bothwellu. Jedna z žen by měla být hospodyní, která v zámku pracovala, ta druhá by měla být dcera jednoho z dřívějších majitelů. Podle zvěstí byl hrabě z Bothwellu uvězněn v zámku a v roce 1578 zemřel v jedné z cel.

36

6. Bourbon Orleans v USA

Tento tajemnem opředený hotel se nachází v americkém New Orleans. V jeho zdech se údajně zjevují duchové z nejrůznějších období. Budova dříve sloužila jako klášter nebo také jako sirotčinec. Nejznámějším příběhem, který se k nynějšímu hotelu váže, je ten o malé dívce, která uviděla na schodišti obrovský míč a pronásledovala jej chodbami celých šesti pater.

Jiní zase vyprávějí o tanečníkovi, který se zjevuje v plesovém sále, nebo třeba o vojákovi, který bývá spatřen ve třetím a šestém patře.

37

7. Rooseveltův hotel v Los Angeles

Hostem tohoto hotelu byla v roce 1929 také Marilyn Monroe, která byla hostem prvního galavečera Academy Awards. Hoteloví hosté i personál vypověděli, že viděli v dlouhém zrcadle ženu s blonďatými vlasy v oblečení, které nosila světoznámá Marilyn. Její přítomnost je také pociťována v nedalekém nočním baru Tropicana.

38

8. Heathmanův hotel v USA

V Heathmanově hotelu v americkém Oregonu jsou tři pokoje, kterým se hoteloví hosté raději zdaleka vyhýbají. Hosté, kteří v těchto pokojích strávili noc, si stěžovali na časté změny teplot, neznámý hluk a další paranormální jevy, které přetrvávaly celou noc.

Někteří návštěvníci vypověděli, že viděli rozmazanou tvář, která je pozorovala zpovzdálí ze tmy. Nábytek byl v těchto pokojích často nalézán přemístěný, a ručníky byly ušpiněny, aniž by kdokoli věděl, jak k tomu došlo.

39

9. Hotel Hawthorne v USA

Hotel, který se nachází v Salemu ve státě Massachusets, v minulosti ubytovával celou řadu známých osobností, jako například prezidenta George Bushe a jeho ženu Barbaru. Hotel ale také zažil mnoho afér se zaznamenáváním paranormálních aktivit, jako například zhasínající a rozsvěcející se světla, ztrácející se klíče nebo kapající a tekoucí voda z kohoutků. A aby toho nebylo málo, v hale před pokojem číslo 612 se zjevuje duch ženy.

40

10. Hotel Russell v Austrálii

Tento australský hotel se nachází ve městě Sydney a o jeho pokoji s číslem osm se říká, že v něm přebývá duše námořníka. Zaměstnanci hotelu vypověděli, že v noci slyšeli podivné zvuky kroků neznámého návštěvníka na parketových podlahách. Pro ještě větší zpestření nabízí hotel duchařské prohlídky, které návštěvníkům ještě podrobněji zprostředkují strašidelnou atmosféru místní budovy.

41

Zdroj: Telegraph