Než dozní dozvuky Avengers: Infinity war, kino poctí svou návštěvou další komiksový film. Tentokrát se vrací řízek Deadpool. Dočkáme se ale taky jiného ultra frajera Hana Sola, ale jelikož ho nehraje Harrison Ford, vyhlížejme ho trochu v obavách.

Tiché místo – Premiéra 3. května

Hned na začátku května, kdy teploty povážlivě stoupají, budeme mít možnost se ochladit u mrazivého hororového zážitku Tiché místo. Od jejich příchodu na Zemi nepřežije nikdo, kdo vydá hlásku. Pšt!

Horor a režijní debut herce Johna Krasinskiho doprovázejí výborné ohlasy, za mořem se mu i skvěle daří na pokladnách kin. Tohle bude stát za to.

Pro masochisty dorazí také nový film Tomáše Magnuska Kluci z hor. Zachraňovat, co se dá, i svého retardovaného strýce (Jiří Lábus), bude Martin Dejdar…no, nevím…

Taxi 5 – Premiéra 10. května

Jestli jste se divili, že Fakjů, pane učiteli dospělo do třetího dílu, budete asi ještě víc čumět, že taxikářská série z Francie posílá do kina už páté pokračování! Já zbožňuju jedničku, viděl jsem ještě dvojku a šmitec. Trailer vypadá příšerně, ale milovníci Biháru by mohli mít radost.

Ti, co raději kvalitní kinematografii, věnují svou pozornost novému filmu Wese Andersona. Režisér Grandhotelu Budapešti se rozhodl natočit loutkový film Psí ostrov. Prý je to opět trefa do černého.

Deadpool 2 – Premiéra 17. května

Nezavře hubu a tentokrát s sebou bude mít Petera! Kdo viděl skvělé trailery, ví, o čem píšu a už teď se těší. Protože i záporák Cable v podání Joshe Brolina (btw Thanos!) vypadá luxusně. Tady není třeba víc dodávat, potkáme se všichni v kinech.

Solo: Star Wars Story – Premiéra 24. května

Konečně dorazí do kin i další Star Wars film odehrávající se mimo hlavní linii, ale nedokážu se zbavit skepticismu. Na dobrodružství mladého Hana Sola bych se i těšil, ale trailery mě zatím nepřesvědčily a o problémové produkci se ví. Na druhou stranu může Solo tedy jen příjemně překvapit. Ale nasazení jen týden po Deadpoolovi mi nepřijde moudré a myslím, že poprvé může Disney splakat nad výdělkem, který nemusí být takový, jaký by si představovali.

Escobar – Premiéra 31. května

Úspěch Narcos s sebou přinesl zvýšený zájem o osobu Pabla Escobara. Ve španělském celovečeráku ho ztvárnil Javier Bardem. Což zní nadějně. Otázkou je, zdali může film přinést této látce za současné situace něco nového, něco víc, než už předvedlo Narcos? Tedy kromě Penélope Cruz, která v tom taky hraje.

Jinak stojaté vody české kinematografie se pokusí nerozvířit další obyčejný český film, klasicky ztřeštěná komedie, Teambuilding. Točí Češi něco jiného?

Titulní foto: © 20th Century Fox