Pokud nebudete zrovna na horách, možná se budete trochu nudit. Zpříjemnit si tenhle měsíc můžete třeba tím, že navštívíte kino. Výběr se dá minimálně označit za pestrý.

Prezident Blaník – Premiéra 1. února

Začínáme hned pěkně zostra. První únorový čtvrtek vtrhne do kin internetový fenomén a snad jediný milovaný lobbista v zemi Tonda Blaník. Toníček se rozhodne, že zachrání tuto zemi, a sám bude kandidovat na prezidenta. Jenže Žížala se ožere a nedoručí sesbírané podpisy. Takže to Tonda bude muset vymyslet jinak. Máslo a lithium do každé rodiny!

Za řeč ještě stojí premiéra snímku režiséra P. T. Andersona (Magnolia) Nit z přízraků. Jedná se o oscarového adepta a především o poslední film, ve kterém se údajně naposled objevil herecký bůh Daniel Day-Lewis (Poslední Mohykán, Lincoln).

50 odstínů svobody – Premiéra 8. února

Dámy držte si kalhotky, vyvrcholení odstínové trilogie je tady. Pánové vy si radši držte partnerky a vyrazte do kina raději s nimi. Elektrizující atmosféra může na vaše polovičky zapůsobit bůhvíjak a netušíte, na koho mohou po setkání s úžasným panem Greyem narazit. Teď ale vážně, film tematicky kroužící kolem sado-maso hrátek bude mučit diváky potřetí a někomu se to možná i bude líbit, většině ale spíš ne. Přesto přiznaně i nepřiznaně nás půjde do kina spousta, že?

Black Panther – Premiéra 15. února

Black Panther podle všeho nabídne říznou akci směle okořeněnou slušnou porcí sci-fi. Navíc z Chadwicka Bosemana, představitele T’Chally, doslova srší charisma, takže je na co se těšit. To mimochodem dokládají i první nadšené reakce. Pokud se film skutečně podaří, tak bude tou největší pozvánkou na blížící se Avengers: Infinity War.

Ve stejný den také startuje romantické fantasy Guillerma Del Tora Tvář vody. Pyšní se 13 nominacemi na Oscara. Jestli zaslouženě se tak můžete přesvědčit na vlastní oči.

Akta Pentagon: Skrytá válka – Premiéra 22. února

Asi nejnabitější premiérový čtvrtek, alespoň co do počtu premiér, ve finále nabízí jediný kousek, který si zaslouží větší pozornost. Historický thriller pojednává o „válce“, kterou vedli novináři z Washington Post a The New York Times proti americké vládě. Nepříjemná tajemství v režii Stevena Spielberga rozkrývá Tom Hanks a Meryl Streep. Je potřeba vědět víc?

Tak který film si určitě nenecháte ujít? Samozřejmě kromě 50 odstínů 😉 Dejte vědět a u nás na vybrané kousky čekejte recenzi. Kino čeká.

Titulní foto: ©Marvel