Na poli seriálů se možná všechno změní. Apple se rozhodl začít vyvíjet vlastní shows. Na tvorbu uvolnili neskutečných deset miliard dolarů. Odhaduje se, že takové peníze vystačí na deset nových seriálů.

Bitvy o talenty

Deset miliard zaplatí cokoliv? Ani ne. Na současné poměry to není žádnej extra velkej budget. HBO prý vydalo za loňský rok dvojnásobek. Jediná epizoda GoT údajně stojí 10 milionů. Peníze navíc nepůjdou jenom do vývoje. Apple taky bude muset přetáhnout lidi. Na poli seriálové tvorby se teď válčí. Apple pro svoje seriálové premiéry přetáhnul top producenty ze Sony. Amazon nedávno získal na svou stranu tvůrce Walking Dead Roberta Kirkmana. Netflix zase bratry Cohenovy. Nic není jistý.

Rozpačité začátky

Nepůjde o první applovskou produkci. Máme tu už dvě vlaštovky, i když ne zrovna úspěšné. Planet of the apps ani Carpool karaoke žádnou velkou lavinu nestrhly. Taky to od nich nikdo nečekal. Šlo o okrajovou záležitost, která vlastně sloužila jako promakaná forma reklamy na hlavní applovské produkty – aplikace a muziku, kterou pořídíš přes iTunes. I tak je divné vidět seriály od hvězdného Applu dostávat negativní recenze. Snad to o ničem nevypovídá a teď, když se do seriálů Apple rozhodl skočit po hlavě, budou z toho jenom samý pecky.