Řezník v červeném, který si zakládá především na precizním hláškováním, se po prvním díle nesoucím se v duchu romantiky, rozhodl věnovat v pokračování rodinným tématům. Nekecám. Dvojka je pravý nefalšovaný rodinný film. Takže Deadpool se vrátil! V plné síle. A má Petera!

Vím, že byste na finální verdikt nevydrželi až do konce článku, takže některým ušetřím pár vteřin a rovnou napíšu, buďte v klidu, dvojka Deadpoola se povedla. Sice vás už tenhle rakovinou prolezelej, přesto nesmrtelnej žoldák nepřekvapí, ale v tom, v čem byl skvělý, exceluje stále.

Připravte se znovu na smrtící smršť hlášek, popkulturních odkazů a spoustu překvapivých záležitostí, které i tentokrát zajistí, že Deadpool je opět boží. Příběh skutečně ani tentokrát nepřipomíná tradiční superhrdinský film a vskutku variuje svůj příběh podle schématu tradičních rodinných snímků. Čímž se stává ještě zábavnější.

Když Deadpool nestačí, přijde na scénu X-Force

Dvojka má navíc oproti jedničce Cablea v podání Joshe Brolina, který je v roli supervojáka z budoucnosti uvěřitelný a perfektní. A především jako největší triumf dá Deadpool dohromady celý tým, který genderově korektně pojmenuje X-Force. S tímhle týmem se nudit nebudete. Vyjma Domino, jejíž superschopností je štěstí (kterého bude potřebovat hodně), zaujme hlavně Peter, kterému se prostě líbil inzerát, nebo třeba Zmizíkovač. A vy se budete smát, hodně.

Vlastně takřka po celý film. I tentokrát jde o šílenou šlehu, která jde především po vaší bránici. Úspěšně. Vázne trochu akce, která je nepřehledná, velikou rezervu mají digitální triky, které ve srovnání s naleštěnými a perfektně vysoustruženými Marvelovkami neobstojí. Jenomže klasický Marvelovský film nemá hrdinu, kterého když roztrhnete vejpůl, tak pak musí chodit nějaký čas na dětských nožkách, zatímco se mezi nimi houpe dětské…ehm…vybavení…

Bez spoilerů bych se dál nedostal, proto už to uzavřu. Pokud patříte mezi Deadpoolovy fanoušky, nemůžete být zklamáni. Začátek se trochu rozbíhal, ale do správného tempa se dvojka dostává brzy. Pak už to letí a vy se nepřestanete bavit. Tenhle skrytý rodinný klenot nezapadne.

P. S.: Samozřejmě neodcházejte hned po skončení a vyčkejte na mezititulkové scény. Stojí za to.

Foto: © 20th century Fox