Sharp, ve vlastnictví firmy Foxconn, v Berlíně na veletrhu IFA představil svůj nový 8k televizor.

Zatímco většina stále ještě nemá ani dostupné 4k televize nebo monitory, Sharp myslí na budoucnost a ukázal tak i svou superostrou 70 palcovou (178cm) LC-70X500 8k TV. Hodlá ji uvést na komerční trh v Číně a Japonsku v dubnu 2018.

Do České republiky se zatím 8K TV nedostane, ale nemusíme zoufat, protože místo ní dorazí 8k monitory LV-70X500E, které začne Sharp distribuovat do ČR a na Tchaj-wan.

V Japonsku už některé 8k televize dostupné jsou, mají 70 a 80 (203cm) palcový formát a jsou kompatibilní s 8k satelitem společnosti. Sharp jejich distribuci oznámil už v roce 2016 na IFA 2016, o rok později na tom samém místě potom představil i komerční distribuci pro Čínu.

Další novinky

Dále také oznámil produkci nové LCD TV, která by měla mít takzvaný „frameless“ vzhled, totiž takový, na jaký už začínáme být zvyklí u některých typů bezokrajových telefonů.

Není to něco, na čem si pustíte Výměnu manželek, ale pokud si odpustíte českou kulturu a připlatíte si za signální čip od Sharpu, tak si můžete vychutnat zážitek 8K televize v nejbližších letech i vy.

Sci-fi svět je zase o kousek blíž a můžeme si jen představovat, kam nás Sharp, Tesla a podobné společnosti posunou za dalších kupříkladu pět let.

Image Credit: © Sharp