To, že Protiva dělá mixtape za mixtapem a když nedělá zrovna mixtapy, tak dělá nějaký mixtapy, je už celkem známá věc. Web https://stanislavprotiva.blogspot.cz, kde najdete velkou část jeho tvorby volně ke stažení, je toho jen důkazem.

Od posledního mixtapu už je to nějaký ten pátek a tak se Standa po dalším kusu práce hlásí opět o slovo. Tentokrát je to s náloží, která se jmenuje 04970409 (vol.2). Jednička z téhle série vyšla v červenci loňského roku a dvojka se (nejspíše k překvapení velké spousty lidí) objevila v sobotu na youtube kanálu LOVE LIFE 97.

14 tracků, 2 hosté, různorodá produkce, Protiva zůstává Protiva

Na 04970409 (vol.2) je 14 tracků, ale jelikož se video neobjevilo s žádným popiskem, můžeme název u převážné většiny skladeb jen odhadovat. Jako hosté se zde objevili Psycho Rhyme a Viktor Sheen. Produkčně například Leryk, Plampi, Schnod nebo i sám Standa. Mixtape se nese, až na pár výjimek, v dost temném duchu. Ten, koho baví tvrdý barz v kombinaci s hlubšíma myšlenkama, chápe lyrics tak jak by je chápat měl a nepotřebuje dva motivační proslovy v každý sloce, by si měl dvojku 04970409 rozhodně pustit.

„Rap over business, láska over d*vky“ – Protiva