Kdysi děti sedávaly dědečkovi (potažmo babičce) na kolenou a poslouchaly příběhy a pohádky. No a my jsme stříleli bulánky. I když jsme třeba na myš a klávesnici ještě tak úplně nedosáhli. Kdo měl staršího bráchu, osvíceného bratránka nebo se jinak dostal ke compu a dal si tuhle roztomilou střílečku, ten byl king.

Kdyby vám někdo uprostřed noci pustil u ucha zvuk zastřeleného bulánka, vsaďte se, že byste ho i v mrákotách poznali.

Tahle peřinová střílečka našeho dětství se vryla do paměti a vedle Prince z Persie nebo Age of Empires je asi jednou z nejhranějších her generace z devadesátých let. A zaslouženě. Není přece nic roztomilejšího než rozstřílený, krvácející polštář s brokovnicí v zeleném světe plném čarovných muchomůrek a jiných, krvežíznivých bulánků.

A my máme pro vás hned dvě dobré zprávy. Pokud jste si v poslední době posteskli, že byste si zahráli něco starého, ale zrovna se vám za to nechce dávat cash, máte štěstí. Bulánci na PC jsou zdarma hned na několika zdrojích a pokud si chcete svůj polštářový shooter nosit všude s sebou, je tu ještě mobilní verze pro Android (sorry iPhony. Nemusíte mít všechno.), která je – ano – taky zdarma.

A co dál?

Jediné, co jí zchází, je multiplayer, ale i na tom se jistě pilně pracuje. Zavzpomínejte na doby dávno minulé, odreagujte se, položte se do peřin a užívejte. V buse, pod lavicí, na chodbě – bulánci jsou přece všude.

Kdyby to ale přeci jenom nebyl váš šálek kávy, nezoufejte. Máme pro vás v našich nostalgických relacích připravené další hry, o kterých jste ani nevěděli, že jste na ně zapomněli. Zavzdycháme si za vás nad staromódní grafikou, uroníme slzičku za ztraceným dětstvím a hodíme vám linky, kde se tyhle pomalu už vykopávky dají sehnat.

Pro začátek jsou tady vaši Bulánci. odkaz pro PC, odkaz pro Android

Příště se můžete těšit na další z legend našeho dětství. Vrátí se Princ z Persie a jeho vyprávění v Sands of Time. (A jo. Bude i ten prokletý, který se hrál na mobilu. Nebo jsme jediný komu chyběly ty strašné čepele, které se prostě někdy nedaly vychytat, aby vás nerozšmělcovaly na maso?)

Image Credit: © Bulánci, © Ubisoft