V říjnu do kin zamíří dokonce přes dvacet filmů. A to není vůbec málo. Přečtěte si, které pecky stojí za pozornost i čemu se bude možná lepší vyhnout obloukem.

Blade Runner 2049 – Premiéra: 5. říjen

Hned první týden můžete vybírat rovnou ze 7 filmů! Distributoři nasazují zahraniční artovky (Chlapi nepláčou, Svatba), francouzský animák pro děcka (Esa z pralesa), živák Slipknotů nebo český dokument Jmenuji se hladový bizon. Rozmanitý výběr. Ale svou konkurenci, včetně nezajímavě znějícího dramatu Hora mezi námi, na plné čáře přejede pokračování kultovní sci-fi klasiky Blade Runner 2049.

Atmosférické trailery, Ryan Gosling v hlavní roli a na režijní stoličce génius Denis Villeneuve, to je kombinace, která nenechává chladné ani ty, kteří původní film doposud neznají. A první reakce zahraničních novinářů napovídají, že oprávněně. Prý jde o neskutečnou bombu, o čemž se přesvědčíme již brzy!

Sněhulák – Premiéra: 12. říjen

I další týden je co do počtu premiér narvaný k prasknutí (zase 7)! Většinu míst ale zase zabírají všelijaké artovky (včetně pochybného filmu 8 hlav šílenstvíAnetou Langerovou), které jistě potěší fajnšmekry, ale řadového diváka ze židle nezvednou.

Navzdory názvu tak naopak rozehřeje fanouškovo srdce určitě adaptace populární norské detektivky Sněhulák. Knižní série o netradičním vyšetřovateli Harrym Holem je právem populární po celém světě, Sněhulák patří mezi nejlepší díly a hlavní roli se upsal Michael Fassbender. Tenhle film provětrá zatuchlý detektivní žánr.

Btw hardcore nerdi si nesmí nechat ujít premiéru My little pony film 😉

Bajkeři – Premiéra: 19. říjen – tip na největší propadák měsíce

Třetí týden konečně zvolní, do kina se symbolicky chystají jenom tři filmy. Matka! režiséra Darrena Aronofského bude asi tahákem pouze pro jeho největší fanoušky (mezi které se počítám) a Geostorm: Globální nebezpečí podle mě nebude zajímat vůbec nikoho. Pokud se dočká označení stravitelnej průměr, může to brát jako poklonu.

Největší tragédii ale čuchám v českých luzích a hájích. Někdo si totiž vzpomněl, že kdysi měli úspěch Snowboarďáci a Rafťáci, tak se rozhodl urazit milovníky bajků filmem Bajkeři. Snímek, kde hraje třeba Adam Mišík nebo Celeste Buckingham, neslibuje mnoho. Naopak. I proto nablblé trailery lákají pro jistotu rovnou na to, že ve filmu budou vidět prsa. Tvůrcům asi došlo, že nemají nic moc co nabídnout. Tohle bude průser…

Thor: Ragnarok – Premiéra: 26. říjen

Poslední říjnový čtvrtek se mějte všichni smrtelníci  na pozoru. Neb se vrací Thor, bůh hromu a pán blesku. A za účasti Hulka se bude snažit zabránit Ragnaroku, tedy samotnému konci světa. Tentokrát se dočkáme v podání severského sympaťáka a jeho zeleného přítele svěží a vtipné retro jízdy. Aspoň to slibuje kampaň (copyright Andrej Babiš), která mě zatím hrozně baví a upřímně se neskutečně těším.

A komu Marvelovky už žíly moc netrhají, toho možná potěší návrat hororové série Saw. (Já skončil u třetího dílu a doopravdy mě bavil jen první, protože James Wan). Každopádně snímek Jigsaw se tváří, že tentokrát to s pozvednutím kvality myslí skutečně vážně, a že bude stát fakt za to. Ostatně jako každé Xté pokračování hororové série, která při malých rozpočtech vydělává nechutný prachy. Jen pro zamyšlení…

Pro úplnost se ještě sluší připomenout, že premiéru si odbude snímek Čára, ochutnávka slovenské kinematografie. Ten prý nabízí na československé standardy nadprůměrné drama, tak abyste o tom taky měli možnost přemýšlet.

To bude z nabitého října vše, tak dejte vědět, na co určitě vyrazíte a co vás naopak vůbec nezajímá. Na vybrané filmy pak u nás samozřejmě najdete recenzi.

Titulní foto: © Marvel studios