Game of Thrones láme další a další rekordy sledovanosti. I ty, o které nestojí. Dlouhodobě patří k nejstahovanějším seriálům, což potvrdila i poslední sedmá série. Ta zaznamenala úctyhodné více jak miliardové zhlédnutí nebo stažení nelegální cestou.

Letošní sezóna tak byla z pohledu „pirátství“ pořádně výživná. Přidáme-li k tomuto obřímu numeru fakt, že hned dva díly se objevily na internetu v předstihu, zdálo by se, že si HBO musí rvát vlasy. A možná i občas trochu rve, přesto nemá důvod panikařit. Game of Thrones je prostě fenomén, který si chce vychutnat každý. A platících diváků je stále dost. Finále v USA sledovalo skoro 11 miliónů diváků, což je číslo, o kterém sní i mnohé nekabelové stanice. I tak ale údajně na 31 miliónů platících diváků na díl (z celého světa) připadne zhruba 143 miliónů pirátů.

Torrent? Ne, raději stream

Odhad zveřejnil ke 3. září portál MUSO, který sdílení na síti sleduje. Je třeba ještě zmínit fakt, že čísla tohoto portálu nezahrnují třeba čínský trh a spoustu dalších soukromých kanálů, takže skutečných downloads nebo pirate views bude mnohem víc. Zajímavostí je, že direct download nebo torrenty využívá už jen nějakých 15 % lidí. Zbytek zvolí raději nějaký na webu dostupný stream.

Zdroj: muso.com

Foto: ©HBO