Když dva dělají totéž, není to totéž, praví okřídlené přísloví. Samozřejmě narážím na to, že tam kde se Marvelu daří, tam DC ne a ne chytit ten správný rytmus. Wonder Woman se tak stává dalším filmem z téhle stáje, který nenaplní očekávání a já se na Justice league přestávám těšit.

Díky trailerům jsem chvíli cítil naději. Zdálo se mi, že se to mohlo povést, ale nakonec jsem dostal film, který se topí v průměrnosti, nudné akci a nezáživném příběhu.

Ten je až neskutečně jednoduchý, což u komiksových filmů nebývá na škodu, ale je to potřeba někde vyvážit. Tady není čím. Naopak tvůrci přímočarému vyprávění ještě podráží nohy přehnanou délkou, která je vskutku ubíjející. Zvláště když je tam akce tak pomálu a navíc nezajímavé a tak přehnaně digitální.

Aspoň že ti herci jsou fajn

V lepším průměru tak snímek drží ústřední duo. Gal Gadot je v roli amazonky bojovnice dobrá, Chris Pine jako Steve Trevor přímo výborný. Škoda, že se to nedá říct o někom dalším. Vedlejší postavy jsou nadbytečné, spíš aby tam ti dva nebyli sami, a záporáci jsou tam jen proto, aby zlo mělo nějakou tvář. Vyjma těch dvou filmu další zapamatování hodný charakter schází.

Kromě zajímavých postav schází víceméně Wonder Woman i jakákoliv zapamatovatelná scéna. Je to takové plácání z místa na místo a v šedivém průměru. Ostrov Amazonek, Londýn, pak na frontu, vše až naivně přímočaré a v mnoha ohledech až zbytečně natahované. Třicet až čtyřicet minut filmu by mohlo zmizet a nic by se nestalo. Naopak by to mohlo prospět.

Přeji si skutečně kvalitní film od DC

Opakuje se i průser se zpraseným finále, který už se ve světě filmového DC stává trademarkem. Předigitalizovaná bitka místo divácké katarze ve finále přináší spíš úlevu, že už to skončilo.

A nejhorší je, že mě to skutečně mrzí. Já už nevím, pro koho tyhle filmy točí. Já jsem cílovka. Komiksy čtu od DC, Marvelu i Vertiga, zkrátka všechny. Viděl jsem i animovanou verzi Wonder woman z roku 2009, která se mi líbila, ale tahle hraná varianta mi nesedí. Odešel jsem z kina a vím, že nebudu mít zvlášť chuť se na to podívat znovu.

Kdo dočetl až sem, tak si teď myslí, že je to úplně kardinální průser. Není. Koukat se na to dá, jak jsem napsal výš, nějaký lepší průměr si to drží. Takže to přežijete, ale stačí to? Já si myslím, že ne. Dneska existuje tolik zajímavých komiksáren viz letošní Logan, že tahle tuctová žánrová jednohubka mi nestačí.

Foto: ©Warner Bros