Ulovili jste nový úžasný objev a snažíte se udělat co nejlepší dojem? Pak vězte, že existují věci, kterým je se lepší vyvarovat.

Doby, kdy se lidé seznámili, zamilovali a se svou první láskou strávili celý život, jsou zřejmě nenávratně zapomenuty v časech našich babiček. Současným trendem je poznávat více partnerů, nevázat se, jít dál a hledat toho pravého. A s tím logicky přichází nutnost vypořádat se s bývalými partnery naší současné lásky. Nemusí to být vždycky snadné, obzvláště pokud nám to partner či partnerka svými, možná nevědomými projevy ztěžují.

Některá rádoby nevinná a mnohdy nechtíc vyřčená slova totiž mohou jednoho nepěkně potrápit, přimět k nepříčetné žárlivosti či k pocitu méněcennosti. A opravdu je to to, co byste u své nové partnerky chtěli probudit?

Velkým krokem vedle může být například srovnávání vaší současné přítelkyně s bývalou partnerkou. Každá žena chce být jedinečná a to poslední, co by si přála, je srovnání právě s vaší ex. Jen ve vzácných případech se stane, že se vaše nová přítelkyně bude mít s tou předchozí přítelkyní ráda. Ale to po ní ostatně ani nemůžete chtít, vždyť jsou to vlastně rivalky v lásce, že. Představte si koneckonců sebe na jejím místě. Opravdu byste chtěli být srovnáváni s jejím dokonalejším, svalnatějším a bohatším ex?

Beautiful Girl With Clear Fresh Skin

Vytěsněte také sladkobolné vzpomínky na vztahovou idylku s bývalou přítelkyní a snažte se odklidit z dosahu veškerá alba z romantických dovolených. To, co bylo, by mělo zůstat minulostí a podstatné je vytvářet nové vzpomínky s novou ženou. Protože pokud budete neustále jen vzpomínat na svůj předchozí vztah, ublížíte tím své současné lásce a nebude divu, když vás na základě toho opustí.

Jednou z nejméně atraktivních vlastností mužů je sebelítost. Proto na ni rozhodně nezkoušejte nešťastné etudy alá odkopnutý milenec. Na tom, že ženy milují citlivé muže, možná něco je, ale určitě nestojí o semleté hromádky neštěstí. A vaše přílišná sebelítost vám mužnosti v jejích očích příliš nedodá. Představa, že se při nejbližší krizové situaci jejich muž schoulí do klubíčka a začne si naříkat, většinu žen příliš neuchvátí.

Man Holding Green Apple With Love Heart

Dalším bolavým a zároveň ožehavým tématem může být třeba krásný vztah vaší expřítelkyně s vašimi rodiči. Opravdu to váš nový objev potřebuje nutně vědět? Jaké asi bude mít pocity, až před ně bude předstupovat a bude si vědoma vysoké laťky, kterou před ní nasadila její rivalka? Zřejmě jí příliš do zpěvu nebude. Ochraňte ji tak před svými rádoby šťastnými povzdechy nad tím, jak si maminka s vaší minulou partnerkou padla do noty.

A nakonec – nezmiňujte se před ní o kladech své předchozí partnerky. Vlastně se nezmiňujte ani o záporech, protože ani to na vás nebude vrhat dobré světlo. Ideální je se o některých tématech prostě nebavit a v případě dotazů poskytovat jen nejnutnější informace. V některých případech totiž platí, že méně je někdy více a v otázkách bývalých partnerů to platí minimálně dvojnásob.

Důležité je, abyste si dokázali ujasnit své priority o tom, kdo je pro vás nyní důležitý a kdo už patří do vaší minulosti. I vaše nová láska si zaslouží váš obdiv, pozornost a respekt a určitě netouží po nikdy nekončícím srovnávání s někým, kdo z vašeho života třeba už dávno odešel.

Foto: Stockpick/Ed Gregory