Drogová závislost, rozepře s producenty, domácí násilí, prostitutky. Pravděpodobně nejznámější přívlastky populárního amerického herce, který se nedávno, po dlouhém zatajování veřejnosti sám přiznal, že je HIV pozitivní.

Charlie Sheen, rodným jménem Carlos Irwin Estévez, pochází z umělecké rodiny. Kvůli nadměrné absenci ve škole byl krátce před maturitou vyloučen. Odmala snil o profesionální kariéře coby baseballový hráč. Později však dospěl k názoru kráčet ve šlépějích slavného hereckého klanu své rodiny.

Přes první nevýrazné vedlejší role se mezi „hereckou smetánku“ dostal až díky snímku Olivera Stona – Platoon. Dalším filmovým počinem, ve kterém mohla široká veřejnost možnost potvrdit Sheenovy herecké kvality, se stal snímek Wall street, ve kterém stanul po boku samotného Michaela Douglase.

youtube

Oproti tomu snímky jako Major League, Žhavé výstřely, Všichni starostovi muži nebo nejdiskutovanější Dva a půl chlapa, naopak ukázaly veřejnosti jeho komediální stránku. Producenti posledně zmiňovaného seriálu, zvláště Chuck Lorre, paradoxně moc komedie se Sheenem neprožili. Na natáčení chodil opilý a agresivní, mnohdy nedorazil vůbec. Při svých excentrických dostaveních na natáčení stačil pozurážet půlku štábu, nevyjímaje spolutvůrce a producenta seriálu Lorreho, což byla pro studio Warner Bros Television poslední kapka, která vedla k ukončení spolupráce. Herec časem usiloval o zpětný „comeback“ do seriálu, avšak bez úspěchu.

Díky nechvalně známým excesům – drogy, pornoherečky, prostitutky, alkohol (v tomto případě nebyla výjimkou kombinace všeho), častovala nejednou jeho podobizna přední strany bulvárních plátků. V jednom z televizních rozhovorů se ke své drogové závislosti vyjádřil slovy: „Jen na pět minut byste si půjčila můj mozek a křičela byste: Tohle nezvládám! Odpojte toho neřáda!“ Netajil se ani tím, že jeho, tehdy údajně poslední, crackové opojení, bylo v míře, kterou by sotva někdo přežil. „Mám prostě tygří krev, umírání je pro tupce,“ vysvětlil důvod své „imunity vůči smrti“ se sarkasmem sobě vlastním.

Nechvalně známou vlastností, především u něžného pohlaví, byla jeho nezvladatelná agresivita. Snoubenku Kelly Preston při hádce střelil do ramene. Žaloby za ublížení na zdraví byly na denním pořádku. Tahanice o děti, závislost na pornu, hazardu a drogách a především domácí násilí – tak by se daly popsat léta strávená s jeho bývalými manželkami Brooke Mueller nebo Denise Richards.

Z jeho chování můžeme vycítit typické vlastnosti stejnojmenné herecké postavy, kterou po mnoho let ztvárňoval v populárním sitcomu „Dva a půl chlapa“. Říká se, že zde hraje sám sebe.

S nadsázkou můžeme říct, že odpověď na důvod Sheenova nepředvídatelného jednání skrývá v obyčejném americkém sitcomu. To už však musíte posoudit jen vy sami.

 

Zdroj fotografií: mirror.co.uk