Vesmír a pravděpodobně Kathleen Kennedy, šéfka Lucasfilmu, se zbláznily. Jak jinak si vysvětlit, že ještě před ukončením nové trilogie, před premiérou Sola, i před tím než se něco vůbec pohnulo kolem plánované trilogie Riana Johnsona, Lucasfilm ohlásil vznik další Star Wars série!

Počítám se za velkého fanouška Hvězdných válek. Ale tohle mi začíná zavánět až zbytečným vytěžováním pomyslného zlatého dolu, jakým Star Wars bezpochyby jsou, a znervózňuje mě to. A nijak mě neobměkčuje fakt, že nové filmy budou mít na starost David Benioff a D. B. Weiss, showrunneři Game of Thrones, i tak to už smrdí velkým rozmělňováním tématu.

Kolik Star Wars filmů ještě bude?

Oba pány Kathleen Kennedy  považuje za dva z nejlepších současných vypravěčů, proto kromě produkce mají na starost i scénáře, což je sice hezké, ale mě už tyhle proklamace, co nás ještě čeká, trochu unavují. Co nejdříve dokončit trilogii? Počkat, jak dopadne Solo a co ten film o Obi-Wanu Kenobim? Bude vůbec? Takhle to totiž zavání jenom dalším vířením vody, aby se o Star Wars co nejvíc mluvilo a brzy promítaný Solo nebyl propadák. Čehož se Disney stoprocentně obává.

Jisté je, že pokud něco kolem Weisse a Benioffa vznikne, nebude to dřív, než se vypořádají s poslední sérií Game of Thrones. Poté ale prý mají poměrně volné ruce a budou se moci ve Star Wars univers vyřádit dle libosti. Stejně jako Johnson by se ale měli vyhnout Skywalkerům, tedy nebudou rozvíjet příběhy z „hlavní linie“.

Závěrem bych ale Lucasfilmu vzkázal: Kvalita, ne kvantita! Ale smířlivě dodávám, že jestli ty filmy, ať vzniknou jakékoliv, budou za něco stát, tak je do mě perte klidně každý měsíc.

Foto: © Lucasfilm / Disney