Vzhledem k tomu, že filmovému DCU se ani s Justice league nepodařilo diváky úplně nadchnout, věřím, že mnoho z vás si bude chtít spravit chuť. Pokud jste na tento fakt ještě nenarazili, tak vězte, že DC již léta vydává (většinou) velmi povedené animáky.

Dnes tenhle animovaný vesmír čítá pěknou řádku titulů a představil široké spektrum hrdinů, padouchů i ty nejznámější příběhy. Samotná Liga spravedlnosti již řešila Krizi na dvou zemích, čelila tzv. Flashpoint paradoxu, nebo se snažili zabránit Válce. Vše doporučuji. Především Flashovo řádění, které měnilo budoucnost.

Supermanova animovaná dobrodružství

Velké pozornosti se od animátorů dočkal muž v modrobílé pláštěnce. Mezi jeho dobrodružstvími si dovolím vyzdvihnout především Soudný den. V tom čelil monstru zvaném Doomsday (ano, to je ta obluda, co byla i v Batman v. Superman) a nakonec byl i zabit. Film velice zajímavě zkoumá situaci, jak se svět vyrovnává se ztrátou ikonického hrdiny a temné tóny tomuhle příběhu sluší.

Návrat temného rytíře

Nejvíce péče ale i na animovaném kolbišti získává Batman. Ten se objevil snad ve více jak dvaceti animácích. A spolu s ním se v nich objevili i jeho ikoničtí nepřátelé i parťáci. Soupeřil třeba s Jokerem (několikrát), Tučňákem nebo i Red Hoodem. Po jeho boku stál jak Robin, Nightwing, tak třeba i Superman.

Absolutním vrcholem tohoto snažení, které nese oficiální označení DC Universe animated original movies, je dvojfilm Návrat temného rytíře. Dílo, které vychází z legendárního komiksu Franka Millera, snese bez přehánění srovnání i s Nolanovou trilogií. Batman je pasován do role nepřítele číslo jedna a nakonec se musí postavit samotnému Supermanovi. A na rozdíl od BvS zde vše funguje na výbornou a osudovost tohoto setkání je vytěžena na maximum.

Osobně ještě přihazuji jako doporučení Batman vs. Red Hood. Tenhle flák ostatní taky převyšuje.

Jinak svou animovanou podobu má také Wonder Woman. Příběh animáku je takřka totožný s hraným filmem. A ve snímku Útok na Arkham jsme měli možnost se potkat se Sebevražedným oddílem dřív, než zaútočil na velká plátna a taky to stojí za to.

Zkrátka možností, odkud se na DC animáky vrhnout, je nespočet. Důležité je neváhat. Ty, co jsem tu jmenovitě zmínil, za to fakt stojí. A kdo chce dát všechny, na Wikipedii existuje kompletní soupis.

Foto: © DC / Warner Bros.