Dřív než do kin přišel Borat nebo se obejvil Diktátor, si premiéru v celovečeráku odbyl jiný hrdina z dílny dnes veleslavného komika Sachy Barona Cohena – Ali G. Nešlo o takový úspěch jako později v případě kazašského reportéra, nicméně mnoho z nás na tenhle úlet určitě vzpomíná rádo.

Alespoň já si ho spojuji se super večery, kdy jsme se na Ali G Indahouse dívali společně s kámošema s pivkem v ruce a tak 😉 Měli jste to tak taky? Nebo jste ho ještě neviděli?

Kterak se Ali G do vlády dostal

Příběh nenabízí nic světoborného. Ali se jako vůdce svého gangu postaví do čela protestů proti zbourání komunitního centra, kde se schází se svými kumpány. Nakonec se díky politickým intrikám stane premiérem a nakonec zažehná třetí světovou válku. Prostě takový normální týden v životě každého flákače.

Každopádně necelou hodinku a půl dlouhý film je nacpanej ulítlým humorem a suprovýma hláškama. Sem tam sice až moc přízemníma a infantilníma, ale po druhým „beeru“ vám to bude jedno. Příběh postavený na tom jak hip-hop milující prosťáček konfrontuje vládnoucí představitele své země je zkrátka pohodová oddechovka.

Jinak možná si ani dnes nevzpomenete, ale jednu z hlavních rolí tam měl také Martin Freeman (Doktor Watson, Bilbo Pytlík), který předvedl i docela „slušný“ beatbox. Také ve filmu hraje Charles Dance, kterého asi všichni znáte jako Tywina Lannistera.

Foto: © FilmFour