Asi si všichni pamatujete seriál z konce osmdesátek, ve kterém se poprvé výrazněji uvedl Johnny Depp, Jump street 21? Cha, pochybuje, že tušíte, že něco takovýho existovalo, nebo se pletu? Ale o remaku s Jonahem Hillem a Channingem s Tatumem jste už možná slyšeli? A pokud ne, tak se pohodlně usaďte k obrazovkám a věnujte těmhle komediím svou pozornost. Nebudete litovat.

Původní seriál byl na tehdejší dobu svým způsobem originální kousek. Jump street 21 byla základna policejního sboru, odkud se řídily probíhající akce, kdy mladistvě vyhlížející policisté infiltrovali středoškoláky či univerzity a vyšetřovali kriminální aktivity na těchto místech. Seriál byl slušně potemnělý, ale zároveň ve svých časech řádně cool, takže se dostavil úspěch.

Remake Jump street 21 = Bizár? Nikoliv

Přesto, když se někde objevil nápad, tenhle seroš zremakovat, moc lidí asi nechápalo, co se děje. Na rozdíl od tvůrců, kteří poslali do kina pecku, která překvapila svým nadhledem i náloží vulgárních, ale povedených vtipů. Z původního konceptu zmizela temnota, přibyl Ice Cube a byla to šleha, která se trefila do žíly současným divákům.

Channing Tatum a Jonah Hill hrají dvojici poldů, kteří se znají už od střední školy. Na té se paradoxně nenáviděli, ale na policejní akademii se z nich stali největší kámoši. Jenko (Tatum) je nabušenej atlet, kterýmu to ale ne vždycky myslí. Schmidt (Hill) má k ideálním fyzickým předpokladům na policajta trochu dál, za to umí dát dohromady aspoň dvě a dvě.

Když třicátníci chodí na střední

Nebyli to ale jejich schopnosti, pro které tyto dva vyberou na speciální misi. Z celého sboru jsou to zrovna oni, kteří nejvíc vypadají jako puberťáci. Proto se hodí na novou misi, kdy pod vedením věčně naštvanýho kapitána Dicksona (Ice Cube) mají zastavit distribuci drog na jednu střední školu. Vyšetřování v utajení začíná a peklo v podobě nástrah střední školy taky.

Jenom pro zajímavost v době natáčení byla Channingovi nějakých 32 let, Jonahovi 28.

Každopádně tenhle střet cca třicátníků s nemilosrdným světem střední školy má fakt koule. Od dob, kdy Jenko a Schmidt sami seděli v lavicích, se vše změnilo. Takže se kromě vyšetřování případu musí poprat i se stíny své minulosti, stejně tak s běžnými problémy středoškoláků. A  i když to takhle napsaný působí trochu přízemně a vlastně trochu debilně, tak věřte, že to vlastně  trochu debilní je. Ale jen tím nejlepším způsobem 🙂

P. S.: 22 Jump street je skoro to stejný v bleděmodrým, jenom se chlapi přesunou na vysokou školu. A furt je to pecka!

Foto: © Columbia Pictures